Puhelimen näyttö kiinasta ja verot ?

Jos tilaa puhelimeen näytön kiinasta ja sen hinta on kuluineen 80e niin joutuuko tuosta AINA maksamaan tullit ja mitäs muuta ? Paljoko ne on ?
1438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos tullaat itse netissä, niin maksat 24 % alvia näytön hinnasta + postimaksuista. Muita maksuja ei mene.

Joskus sellaisetkin lähetykset pääsevät Tullin läpi, jotka pitäisi tullata. Hyvään tuuriin ei kuitenkaan kannata luottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dfshsdfh2435 kirjoitti:

Jos tilaa puhelimeen näytön kiinasta ja sen hinta on kuluineen 80e niin joutuuko tuosta AINA maksamaan tullit ja mitäs muuta ? Paljoko ne on ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu