Mikä avuksi kun olut närästää ja vielä pitäis pystyä paljon juomaan?
Olut närästää
7
478
Vastaukset
- TTt
Ja muista pyytää jotain röyhtäyttämään imemisen jälkeen.
- juomari
Kiitos tiedosta mutta kun nuorempana ei olut närästänyt vaan nyt hieman iäkkäämpänä on alkanut oireita ilmetä. Mikä avuksi?
- mickmars
juomari kirjoitti:
Kiitos tiedosta mutta kun nuorempana ei olut närästänyt vaan nyt hieman iäkkäämpänä on alkanut oireita ilmetä. Mikä avuksi?
Eiköhän tuo rennie auta, monesti auttanut on.
- juomari
mickmars kirjoitti:
Eiköhän tuo rennie auta, monesti auttanut on.
Rennie taitaa olla se paras lääke ja taas pystyy juomaan...
- 25
Itsellä sama vika. Otan baarissa aina siiderin. Ei taida meikäläisestä olla Oktoberfestille. Antasideillä hoitanut. Pantoloc ehkä paras.
sunnuntaina yritin tilata oktoberfesteillä normituopin. eli puolikkaan massin. eivät myyneet kuin masseja. tai sitten kola-jaffasotkua tai vettä. masseiluksi meni. ja vahvaa vielä se turkanen.. humalaa ei voinu välttää.
- Kk
Siideri se vasta närästääkin. Juokaa Nobea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h52732Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062571Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv142276Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.451870- 321453
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141443- 1761155
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011144Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201053Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81948