Koska AA on todistetusti puhelimessa silloin, kun miestänsä tapetaan, on hän syytön. Tuon kaiken kuulee selvästi häkenauhalta.
Ainoastaan idiootti ei tuota pysty tajuamaan.
Ainoastaan idiootti ei tuota pysty tajuamaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Auer käytti koko ajan vippaskonsteja. Oli hyvin suunnitellut tappohomman.
Ihan turha todistella hänen syyttömyyttään. Sitä paitsi hänhän jutun alussa tunnusti tappaneensa miehensä.
En tiedä, miten hän sai tuon vanhimman tyttärensä mukaan tuohon tappotouhuun. Psykopaatilta luontuu tuollaiset touhut.
Taidat olla itse idiootti, jos et ymmärrä tuosta tapahtumasta sitä, että sehän oli sotkettu totaalisesti kaikenlaisilla äänitteillä ja muilla vippaskonsteilla.
AA taitaa olla melko älykäs psykopaatti, kun näin kauan on pyörittänyt tuota oikeuskarusellia.
Edes syyttäjä ei väitä, että olisi ollut ylimääräisiä äänitteitä. Eikä kukaan muukaan uskottava henkilö. Vai onko sinulla osoittaa jotain muuta. (Älä kuitenkaan tuo esiin mitään pääsi sisällä kuuluvia "ääniä")
Heh! Maatalouslomittaja Ähtäristäkö tietäisi paremmin?
Heillä oli myös kovaääninen riita keskenään ja tappelivat miehensä kanssa.
Koska AA on todistetusti puhelimessa silloin, kun miestänsä tapetaan, on hän syytön. Tuon kaiken kuulee selvästi häkenauhalta.
Ainoastaan idiootti ei tuota pysty tajuamaan.
Et sitten tajunnut.
AA oli puhelimessa kun mies alkoi tulla takaisin tajuihinsa,välissä puhelun aikana piti käydä tekemässä kituvan lopetus.
Kuten joka toisella suomalaisella on.
Olet näköjään yrittänyt oikein ajatellakin, mutta tapasi mukaan vituiks mänt.
Suomessa 50%:lla älykkyysosamäärä on 100 tai alle. Kaikki nuo uskovat Annelin syyllisyyteen. Muut, älykkäämmät, uskovat syyttömyyteen.
Suomessa kylläkin älykkäät ihmiset tietävät minkälainen ihminen on psykopaatti mutta idiootit eivät ymmärrä sitä.
AA on selvä psykopaatti.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Psykopatia
Etkö usko psykiatrien lausuntoja Annelin mielentilasta?
Hehän totesivat, että A on täysin normaali, eikä edes luonnevikainen, kuten sinä...
Jos sä tykkäät siitä ämmästä niin helkkaristi, niin mikset mene ja nuole sen ahteria pitkin vedoin? Halvatun ali-ihminen saastapaska! Tapa ittes!
HEHE! Wikipediasta
Satakunnan käräjäoikeus tuomitsi 12. marraskuuta 2010 Auerin elinkautiseen vankeuteen miehensä murhasta. Tuomio oli erimielinen, sillä yksi kolmesta tuomarista olisi hylännyt syytteen. Ennen tuomion antamista Auerille tehtiin mielentilatutkimus, jossa hänet todettiin syyntakeiseksi eli täydessä ymmärryksessä olevaksi.[44][45][46]
Ai että vaikka todisteet kertovat Annelin olevan syytön, niin on SE SILTI SYYLLINEN!!!
Tuohan kertoo juuri sen, että olet luonnevikainen. Taidat tietää sen itsekin...HOHHOO!"
Jokainen tervemielinen näkee Auerista, että tämä on tappoon syytön. Syyttäjillä ilmeisesti juttupulaa, kun pitää tehdä syyttömästä väkisin syyllinen.
Samanlaisia juttuja muitakin.
Luonnevikaisia on bändärit, jotka sokeasti ihailee murhaajia, niin kuin sinä. Ja sönköttää "todiste, todiste, todiste". Et sinä mistään mitään ymmärrä. Btw. vain idiootti kirjoittaa tekstiinsä jotain sellaista kuin "HOHHOO".
Ei Ulvilan tapauksen kaltaista tekoa tehdä jälkiä jättämättä. Tekohetkellä ei asunnossa ole ollut ulkopuolisia.
Jukka on ollut jo vainaja, kun hälytyskeskukseen on soitettu.
Sinä et näytä välittävän todisteista :--)))))
Ja kirjoitit sitten itsekin HOHHOO, tampio.
Miksi hän sitten huutaa kuin viimeistä päivää häkenauhalla?
EI EDES syyttäjä väitä, että olisi taustanauha pyörimässä, joten miksi jauhat asiasta. Taustanauhaa ei ollut, joten Jukka ei ollut kuollut häkenauhan alussa.
Mikä tässä on niin vaikeaa tajuta, aivan simppelissä asiassa?
Eivät kai vanhempasi olleet sisaruksia keskenään?
Mitä satuilet? Mitään todisteita ei ole siitä, että JL olisi ollut kuollut ennen hälysoittoa. Valehtelet täällä, miksi?
Olihan siellä jälkiä ulkopuolisesta tekijästä, kuituja, kengänjälkiä, veitsi, hajujäljet. Et ilmeisesti osaa lukea vai etkö halua?
Toivon todella sydämestäni, että kohtaat mahdollisimman pian todella kivuliaan kuoleman. Sinussa kiteytyy kaikki se vastenmielinen idiotismi, joka tekee tästä maasta kasvavassa määrin ikävän paikan elää. En pysty sanoin kuvailemaan, kuinka paljon tunnen vihaa sinua kohtaan.
Peräti yksi "pimeä" dna jälki saatiin irti, joka oli tutkijan jälki. Kaikki muut jäljet on ollut helposti lavastettavissa.
Yksi aika saletti ulkopuolisen tekijän olemattomuudesta on myös se, että koirat pyöritteli päätään rikotun oven luona. Jotain hajua ottaa aina, jos on kuljettu, mut ei.
J. Lahti olis ollut täynnä dna:n irroittamiseen kelpaavaa matskua, jos teko olis mennyt niinkuin tässä väitetään, eli tekijä olis ulkopuolinen.
Apuvaaaa!
Et sitten halunnut vai osannut vastata kysymyksiini?
Älä vaan saa paskahalvausta pikku vihassasi, tai no mun puolesta: SIITÄ VAAN!
Laitetaaan uusiksi, jotta vitutuskäyrä pomppisi kunnolla:
Mitä satuilet? Mitään todisteita ei ole siitä, että JL olisi ollut kuollut ennen hälysoittoa. Valehtelet täällä, miksi?
Olihan siellä jälkiä ulkopuolisesta tekijästä, kuituja, kengänjälkiä, veitsi, hajujäljet. Et ilmeisesti osaa lukea vai etkö halua?
No kai siitä Jukasta olisi löytynyt Annelinkin DNA:ta? Mutta ei löytynyt.
Sattuuko päähän, kun joudut ajattelemaan?
Jaa että helposti lavastettavissa? Kun kerra JL kuoli nauhan aikana, niin miten AA olisi kyennyt lavastamaan mitään, kun oli suuren osan ajasta joko puhelinyhteydessä tai ulkona odottamassa poliisia?
Kengät? Sorkkarauta, verijäljet? Ruskea vaate, josta kuidut?
MISSÄ nuo ovat?
Kun kerran JL todistetusti kuoli nauhan aikana!!!
Tietenkin löytyy nauhalta, kun AA nauhoitti tapon!
Hajujäljet?
Pieru AA?
Ai että kun säkyläläinen maatalouslomittaja väittää AA:n tehneen taustanauhan, niin se olisi totuus?
Juuri noin.
Oikeuden päätös: Jukka Lahtea ei ole olemassakaan!
Anneli Auer on vain keksinyt koko jutun!
Lapset ovatAAn ja UFOn jälkeläisiä!
Anneli ei edes riidellyt rajusti miehensä kanssa, ei ainakaan juuri sinä iltana kun murha tapahtui. Lapset vain liioittelevat Annelin ja hänen miehensä pieniä erimielisyyksiä.
Olitko silloin paikalla, kun tiedät?
Ilmoitin poliisille.