Miksi esim. sijoitusvakuutuksissa pitää olla ns. kuolemanvaraturva? Eli pankki niistää enemmän verta asiakkaalta kuin vaikkapa tavallisista rahastoista hoitopalkkiona. Miksei vakuutussäästöä makseta kuolinpesälle ilman kuolemanvaraturvaakin kuten tehdään muidenkin säästöjen ja sijoitusten osalta?
Kuolemanvaraturva
unskiva
2
459
Vastaukset
- fdgdfgfsdf
Koska kyseessä ei ole säästö, vaan lahjoitus jonka vakuutusyhtiö hyvää hyvyyttään maksaa takaisin jos kaikki sopimuksen ehdot täyttyvät.
- peittelyä
Kotimainen keksintö peitellä kustannuksia. Hae kansainvälisiä vaihtoehtoja markkinoilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-257535Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite986196Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1194296- 1554234
- 1631991
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.511913- 651890
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1461785Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain471594- 451584