Deal Extreme ja Tilaus

Näin kiinassa...

Moi kaikki!
Tilasin tässä kiinasta Deal Extremestä webbikameran ja sytkärin, hintaa niille tuli 11,15€. Nyt on kulunut jo 6 viikkoa siitä kun tilausstatus on ollut " Full Shipment" ja tuo "full shipment" oli jo 6 päivä toukokuuta, mitään seurantakoodia en siihen saanut koska on alle 15 euron tilaus, saas nähdä että saanko lainkaan tilaustani ja oliko kaikki vain yhtä kusetusta. Millasia kokemuksia kaikilla muilla on jotka ovat tilanneet DX:sästä jotakin? Onko edes tullu perille? Onko mahdollista että tuo Deal Xtreme kusettaa?

12

325

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lähetä palautetta

      Lähetä viestiä lähettäjälle.Yleensä vaikka reklamaatio on myöhässä niin lähettävät uuden tuotteen jos tuote hävinnyt matkalla.

    • Vältä lafkaa!

      "Onko mahdollista että tuo Deal Xtreme kusettaa?"

      Se on varmaa! Tilasin puolisentoista vuotta sitten tyhjiä dvd-levyjä. Kun niitä ei kuukauden kuluessa lähetysilmoituksista huolimatta kuulunut, soitin Luottokuntaan, joka silloin hoiteli Visa-asioitani, ja kerroin tapauksesta. Luottokunta pyysi lähettämään kirjeessä käymäni sähköpostivaihdon. Näin tein.

      Minulle luvattiin rahat takaisin, jos levyjä ei tulisi parissa viikossa. Ne tulivat 9 päivän kuluttua. Ilmeisesti Luottokunta oli ottanut yhteyttä Deal Extremeen. Levyjen hinta oli kylläkin niin alhainen, että voittoa kauppa ei varmasti saanut. En muista summaa enää.

      • olenko-olemassa

        Mua pierettää


    • china

      Olen monesti tilaillut tavaraa ko. paikasta.Aina tilattu tavara on perille saapunut,millon 2 viikossa milloin 3 tai 4:ssä.Ei pahaa sanomista ainakaan mulla ole,tänään viimeksi tein tilauksen.

    • Aikanaan tilasin paikasta koruja, ja joskus kävi niin että osa tuotteista oli jätetty paketista pois. Nykyään tilaan aliexpressistä, ja ebaysta.

    • Hvgvg g g

      Kyllä tulee. Luotettavin kiinankauppa. Kaiiki tulleet, joko kaks viikkoo tai kuukauden. Samaa kamaaitä täällä on tuplahinnalla! Suositan.

    • rsgretrh

      Näin itselläni kun lähetys on Singaporen postin kautta.
      Lähetys on saapunut kohdemaahan.
      Rekisteröinti: 7.7.2014 klo 12:22:48
      Paikka: HKI VANTAA, ULKOMAANTERMINAALI 01000
      Lähetys on toimitettu tulliin
      Rekisteröinti: 7.7.2014 klo 12:22:48
      Paikka: HKI VANTAA, ULKOMAANTERMINAALI 01000
      Lähetys on matkalla Suomeen.
      Rekisteröinti: 28.6.2014 klo 16:33:00
      Paikka: Ulkomaa/Foreign country 01000

    • asdasd1

      saattaa kestää tuolla aika pitkään. ei kannata huolehtia..

    • koooooooorviiilooo

      morooooooo

    • eiiiiiiiivittuuuu

      IKINÄ KUULLUTKAAN TÄLLÄSESTÄ TOUHUSTA

    • taaalasmaaaa69999

      PERA TAALASMAA...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joskus mietin

      miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi
      Ikävä
      24
      4716
    2. Miten reagoisit

      Jos ikäväsi kohde ottaisi yhteyttä?
      Ikävä
      88
      3724
    3. Ryöstö hyrynsalmella!

      Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313
      Hyrynsalmi
      48
      3125
    4. Olisiko kaivattusi

      Sinulle uskollinen? Olisitko itse hänelle?
      Ikävä
      54
      2667
    5. Mitä haluaisit sanoa

      Nyt kaivatullesi?
      Ikävä
      206
      2621
    6. Ihana nainen

      Suukotellaanko illalla?☺️ 🧔🏻🫶
      Ikävä
      51
      2599
    7. Sukuvikaako ?

      Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne
      Iisalmi
      32
      2400
    8. Ootko koskaan miettinyt että

      miksi kaivatullasi ei ole puolisoa?
      Ikävä
      152
      2338
    9. Huomenta ihana

      Mussu ❤️.
      Ikävä
      31
      1955
    10. Avustettu itsemurha herättää vahvoja tunteita - Laillista Sveitsissä, ei Suomessa

      Hilkka Niemi sairastaa harvinaista PLS-sairautta. Hilkan on elettävä loppuelämänsä parantumattoman sairauden kanssa, jok
      Maailman menoa
      108
      1539
    Aihe