Mikään ei inhota niin paljon kuin

sellainen suomenkielinen joka kannattaa pakkoruotsia ja ihailee "ruotsalaisuutta",sellaisen tyypin päässä täytyy olla vikaa.
871
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Lipponen, Halonen, Ahtisaari, Katainen, Virkkunen vain muutama näistä hairahtaneista!!!

Päivi Saharinen, Kimmo Sasi, Tytti Tuppurainen, Raija Vahasalo,Outi Mäkelä, Eila Tiainen, Satu Haapanen, Leena Harkimo, Jari Myllykoski, Simo Rundgren, Tuula Peltonen, Krista Kiuru, Risto Kalliorinne, Anne-Mari Virolainen, Oras Tynkkynen ja Silvia Modig loistivat näillä antisuomalaisilla puheenvuoroillaan kun kansalaisaloite pakkoruotsin poistamiseksi tuli eduskuntaan 15.5.2014.

Katsokaa ja ihmetelkää tätä kiihkoa jolla suomenkielinen puolustaa RKP:n etuoikeilujärjestelmää! Pitää oikein puheensa ruotsin kielellä vaikka kieli ei kovin hyvin suussa kääntyisikään mutta luultavasti joku ystävällinen rkp:läinen oli kirjoittanut puheen ruotsiksi!

http://www.youtube.com/watch?v=GnPnbpiHxIA

Äänestä
  • Pieni oikaisu: tämä Saharinen ei ollut eduskunnan keskustelussa.

    Äänestä

Suomalaissvekot halveksivat omaa taustaansa. Kaikissa maissa sellaisia ihmisiä halveksitaan. Suomessa tosin sellainen käyttäytyminen on pyritty tekemään jopa ihailtavaksi.

Äänestä

Olipa törkeen typerä avaus.

Ps. Et taida idioottina juurikaan hallita ruotsin kieltä...?!

Äänestä
  • "Olipa törkeen typerä avaus.

    Ps. Et taida idioottina juurikaan hallita "

    Turhaa tekstiä turhalta hahmolta.

    Äänestä

Krista Kiurunen

Ihmeellinen perustelu ministeriltä,
sai panna kun osasi pakkoruotsia


http://m.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288689365101.html
Opetusministeri Krista Kiurulla (sd.) oli nuoruusvuosiltaan kokemus ruotsin opiskelun hyödyllisyydestä.

– Sain tutustua ruotsalaiseen poikaystävään nuorena siksi, että osasin edes muutaman sanan heti alkuun ruotsia.

Äänestä

"– Sain tutustua ruotsalaiseen poikaystävään nuorena siksi, että osasin edes muutaman sanan heti alkuun ruotsia."

Byxorna ut?

Äänestä

Aloitus on taivaan tosi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hyi helv. kirjoitti:

sellainen suomenkielinen joka kannattaa pakkoruotsia ja ihailee "ruotsalaisuutta",sellaisen tyypin päässä täytyy olla vikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu