Minihallitusneuvottelut ja RKP:n lisälypsy?

Taas kerran käydään salaisia hallitusneuvotteluja. Voitte olla varma, että RKP käyttää tilanteen hyväkseen kiristääkseen lisää pakkoruotsitusta.

Demarijohtaja Rinne on itse niin kova sveko, että ei paljoa taivutteluja tarvitse on vaatimukset mitä tahansa. Stubb taas on epäluotettava kuten aina.

Piiri pieni hyörii, svekokratia pyörii....
494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Stubb itse kritisoi aiemmin hallitusohjelmia, jotka ovat noiden hallitusneuvottelujen päätarkoitus ja päätuote. Niissä lyödään lukkoon asioita, jotka voivat hyvinkin muuttua neljän vuoden aikana.
Medialta ja siten myös kansalaisilta salaa käydyt hallitusneuvottelut on demokratian kannalta erittäin ongelmallisia. Niihin vaikutetaan voimakkaasti ulkopuolelta ja nimenomaan surutahot ovat aina kunnostautuneet kähminnässä.

Äänestä
  • Yrjö.

    Äänestä

Ylen mukaan ainakin kielikylpyjä lisätään,aletaanko kenties vielä eläkeläisiä
kylvettämään.
Eikös kaikki koululaiset jo ole kylvyssä

Äänestä
  • Stubbin kannattamat kaksikieliset koulut ovat hyviä kielikylpyjä niille surunuorille, jotka jostain kumman syystä eivät ole oppineet maan ylivoimaista pääkieltä.

    Mutta veikkaanpa, että noita kaksikielisiä surukouluja tulee vain sinne, missä niitä ei tarvita! Pohjanmaan etelärannikko ja Länsi-Uudenmaan rannikko jäänevät kaavailujen ulkopuolelle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Carl. kirjoitti:

Taas kerran käydään salaisia hallitusneuvotteluja. Voitte olla varma, että RKP käyttää tilanteen hyväkseen kiristääkseen lisää pakkoruotsitusta.

Demarijohtaja Rinne on itse niin kova sveko, että ei paljoa taivutteluja tarvitse on vaatimukset mitä tahansa. Stubb taas on epäluotettava kuten aina.

Piiri pieni hyörii, svekokratia pyörii....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu