kun siellä aina vaan joka vuosi järjestetään ne työväen musiikkijuhlat?.
Onko koskissa vielä paljon kommareita
10
232
Vastaukset
- sadas
Minusta ei koskaan ainakaan tule.Eikö kommunistit.voisi muuttaa putinin alaisuuteen?
- Kaikenkarvaisille
Eikös Musiikkitapahtuma ole SDP heiniä ?
Nykyään tuolla ei ole merkitystä . siellähän käy työläisistä herroihin- koskilainen
Sen nimeks vois muuttaa VALKEAKOSKEN MUSIIKKITAAPAHTUMAksi.
- paperikeisari
Kommunistin tunsi aikoinaan siitä kun se ajoi punaisella mossella tai trapantilla ja isopalkkainen kommari ajoi lujalla laatuautolla.
- komuuti
onhan noita vielä. kaapissa ovat homot ja kommarit, voi olla jopa samassa ?!
- Omastatakaa kalut
Ja salkkareissa on homoKalle josta tuli heti syntymänsä jälkeen ylilääkäri peräreikäkynegoliiki
- Mitäs työ soitatta?
Niin, mikä siitä tekee työväenmusiikkitapahtuman, kun esiintyjälista on kuin millä tahansa iskelmäfestarilla?
- makomako
Ei Se mikään työväen juhla ole, siellä on silmäätekevät omissa vippitiloissaan juhlimassa ilmaiseksi. Kauppiaat ja tehtaan pomot ja jalkapalloilijat, ne saa yhteistyökumppaniliput ilmaiseksi.
Pelkkää eliitin porsastelua, työläiset maksaa ite omat lippunsa ja voimansa.
- Nimimöökl
Eliitin porsastelua? Ennemminkin duunareiden sikailua. Miehethän nyt juo melkein missä vaan mutta kyllä se näyttää heti vielä paljon pahemmalta, kun keski iän pitkälti ylittäneet ämmät vetelee kaksin käsin kirkkaita halpa hallin vaatteissa. ..ja sitten jorAtaan. Eissaatana
- Teltta pystyssä
Joraava vanhempi känninen nainen halpa hallin vaatteissa on kaunista katsottavaa.Ilman näitä naisia musarit olisi loppuneet jo vuosia sitten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1913125
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.652713- 2032250
- 741886
- 1021803
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91711- 1061529
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2191176- 811140
- 951089