Minua loukkaa muslimiuskonto sillä olen kristitty ja suomi on kristitty maa. Muslimit loukkaavat uskontoani kun eivät hyväksy sen oppeja vaan yrittävät tuoda omia oppejaan. Semmoinen ei kristittyihin arvoihin perustuvassa maassa käy.
muslimit on haram eli kielletty minulle!
loukkaus minulle
351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Muslimit uskovat, että Jumala paljasti sanansa ihmiskunnalle Muhammadin ja aikaisempien islamin profeettojen kautta. Islam perustuu monilta osin samoille periaatteille kuin juutalaisuus sekä kristinusko. Islam näkee juutalaisuuden ja kristinuskon "kirjan uskontoina", jotka on johdettu profeettojen opetuksista.
Islam tarkoittaa kirjaimellisesti alistumista (Jumalalle).[5] Islamissa, kuten juutalaisuudessa, uskonnollisella lailla (šaria) on keskeinen merkitys. Wikip.
https://www.youtube.com/watch?v=7YY3GyvaCP0
Neuvostoliitto oli siitäkin hyvä yhteisö, että siellä kiellettiin uskonnot. KAIKKI MAAILMAN USKONNOT TULEE KIELTÄÄ. JA PAPIT, PIISPAT, PAAVI YMS. ON HAKATTAVA KIRVEELLÄ PALOIKSI.
Joo mun oppien ja vakaumuksen kanssa he ovat apinoita,sikojakin alhaisempia ,koiria joiden kanssa en voi olla missään tekemisissä.
Nyt saa tästä kaiketi syytteen vaikka sanon kaiken vain käänteisenä,lol.
Islam on paskaa.