Ulvila oli operaatio

koulutus oli siihen muualta. Pojat tiesivät liikaa. Ottakaa selvää.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jotkin maat ovat testialuetta joissa kokonaisia sukupolvea traumatisoiden tuotetaan tietynlaista ilmapiiriä muokattavaksi. Se on taikinan alustamista. Bodom oli samantyyppistä ja ne muut siviiliterrori iskut. Gusse oli samassa veneessä kuin Auer.

Äänestä

Siksi ne iskivät nuoriin taaskin. 14-24v Utoyässa. Se ikäisillä on sosiaalisen ringit laajimmillaan on sisäret vanhemmat isovanhemmat, koulutoverit rippitoverit usea ystävä ja poika /tyttöystävä, on kansainväliset ystävät jne. Siksi ne. Tarkoitus oli saada mahdollisimman laaja traumapohja kansakunnalle. 600 ihmistä pikkusaarella oli otollisin mahdollinen kohde.

Äänestä
  • Tämä on uudenlaista sodankäyntiä yksittäisiä iskijöitä koulitaan ja naisiin ja lapsiin ja nuoriin tähtäävää. Sodankäytitavat ovat muuttuneet. Siksi Breivik hymyili. Siksi hän mainitsi kuka oli tuomari...

    Äänestä

Onko ihmiskunnalla vielä toivoa? Tuleeko väärä Antikristus (Stalin, Hitler..) taas pelastamaan, nyt koko globaalin maailman ja miltä? Onko ihmisillä enää omia aivoja toimiakseen oikein, vai johdatteleeko media mielensä mukaan vaikka hyppäämään kalliolta alas?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tämä on totuus kirjoitti:

koulutus oli siihen muualta. Pojat tiesivät liikaa. Ottakaa selvää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu