Ahdas alapää, kovat kivut - ongelma! Apua!

lähes kokematon:(

Hei

olen yli parikymppinen akkeli, ja minulla on nyt vakituinen poikaystävä (ensimmäinen suhde ja seksihommailujuttu kummallekin) ja minulla on ongelma! Saamme peniksen about vähän yli kärkeä myöten sisään, mutta sitten tulee vastaan immenkalvo(??) jonka ohitse pääseminen aiheuttaa suunnatonta kipua! En uskalla edetä pitemmälle.

Sisälleni mahtuu 1 sormi. Käytämme liukastetta aina. En siis tunne mitään kuivaa hankauskipua, vaan tuntuu, että alapään seinämät eivät anna periksi. Pitääkö se vaan survaista voimalla läpi, kun hitaasti työntäminen on niin pirun tuskallista?! Hiki virtaa joka kerta kun yritän.

Asennon kanssa ei kai ole mitään ongelmaa.. hänen päällään istuminen on helpoin, kun voin itse rajoittaa. Mitä ihmettä minä teen? Olen käynyt gynellä kun hommasin e-pillerit mahdollisen endon hoitoon, epäsäännöllisyyteen ja muihin hormoniongelmiin. Siellä sanottiin että ei näy mitään outoa.




tl;dr: pitääkö penis survaista voimalla sisään jos hitaasti työntäminen tuottaa niin paljon kipua ettei saa menemään pidemmälle? kuuluuko immenkalvon repeämisen/myöten antamisen sattua aivan älyttömästi?!

8

1298

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sexguru

      Ehkä työnnätte kalua jotenkin emättimen seinämää päin, eikä siinä suunnassa kuin pitäisi? jos yksi sormi uppoaa syvemmälle kuin kalun pää, ei pitäisi olla ongelmaa päästä kalullakin sisään. Eli pitäisi osuaa juuri samaan kohtaan kuin sormikin menee läpi ja samassa kulmassa.

      Oletko kunnolla liukas? Jos et, liukastetta mukaan ja tosiaan hiljalleen muljuttelemalla samaa väylää kuin sormikin uppoaa. Yhden sormen seuraksi toinen ja kun saat sisään asti, alat sormia harittamalla tehdä tilaa. Kun kaksi sopii, kolmatta tunnustellen perään jne.. Suippopäinen hieromasauva voisi avata myös kivasti sulle mikä on juuri oikea kohta ja sisääntulokulma?

      Sellainen vielä, että kipu tekee sut alakerrasta jännittyneeksi. Jännitys pitää paikat tiukkana ja sattuu. Pidempi leikki ennen yhdynnän yrittämistä, ehkä nuolemalla klittaa orgasmi alle sinulle voisi rentouttaa?

      Gynellähän emättimeen työnnetään joskus spekula, esim. näytteenottoa ja tähystystä varten. Meneekö se siellä sisään ja oliko miten paksu verrattuna poikakaverin kaluun?

    • lähes kokematon:(

      Kiitos kun vastasit!

      Joo elikkäs se on tosiaan monesti hukassa se peniksen reitti, eli tökkää seinämään. En tiedä miksi mutten osaa laittaa sitä suoraan. Minä siis ohjaan kokoajan, koska "tiedän paremmin" alapään muodosta kuin mies.

      Jännitystä olen yrittänyt ekoilla kerroilla pitää poissa, mielestäni aika hienosti. Nyt ehkä olen aloittanut taas jännittämään, kun tiedän että sattuu. Hankalaa ajatella montaa asiaa samaan aikaan :S

      Gynellä kun laitettiin spekula, niin eka oli liian iso (se normaalikokoinen?) ja sitten pisti pienemmän. muistaakseni se ei tuntunut IHAN hirveän pahalta, ei ainakaan lähellekkään samalle kuin mitä yhdynnässä. Tuntui kyllä siltä että reikä (":D") on äärimmilleen venyneenä, mutta käytävä sisältä ei niinkään kipuillut.. En osaa sanoa yhtään paksuudesta, en nähnyy laitetta ollenkaan. Miehen penis ei ole mikään iso, ihan keskiverto, ei edes mikään paksu.

      :/

    • sexguru

      Moi vielä, perinteinen lähetyssaarnaaja voisi ehkä olla asennoltaan parempi kuin nainen päällä, peniksen tulokulma oikea ja nainen siinä aikaslailla avoinna.

      Nainen päällä voi olla kokeneellekin tiukemmalle naiselle hankala selkä pystyssä. Kokeilehan ensi kerralla nojata pitkälle eteenpäin, voisi olla se tulokulma parempi! Hieman kuin lähetyssaarnaaja, mutta käänteisenä ja mies alla.

      Kuulostaa että teidn kohdalla voisi juuri olla selkä ollut sinulla pystyssä ja kun kalu sojottaa enemmän napaa kuin varpaita kohti, penis työntyisi väärässä kulmassa ja tuntemasi "kalvo" onkin ihan sinun emättimen navan puoleinen reuna? Tähän auttaa juuri tuo eteenpäin nojaaminen samalla kun laskeudut alemmas, sillein että mies yltää suutelemaan tissejäsi samalla..

      Lusikka, eli kyljellään, nainen edessä on tosi rento asento ja siinäkin voit helposti "olla pomo" kun mies ei ole kuitenkaan päällä.

      Kerrohan sitten kuinka kävi.

      Viimeisenä keinona heitän pienen nousuhumalan, jolloin ei jännitä ja tunnu kipukaan yhtä helposti. Mutta kandee kokeilla näitä muita ekana.

    • on ongelma!

      Kysymys on pelosta, onnistumispaineista tai/ja väärästä asennosta, jännittämisestä ja pojan osaamattomuudesta.
      Sattuminen (kipu) tulee sinulla päästä, ei pimpistä.
      Jos olet hyvin kiihottunut niin aivojen tuottama ”hormoonimyrsky” poistaa kivun tunteen ja kipu sublimoituu.

      Älkää alkako suorittaa ”pakollista” penetraatiota vaan leikkikää ja harjoitelkaa kunnes olet valmis. On helpompi onnistua kun ei yritä liikaa.

      tl;dr: pitääkö penis survaista …
      ei pidä mutta kannattaa kokeilla jos sinusta siltä tuntuu

    • Anonyymi

      Meillä on samantyyppinen juttu, että alapääni on niin tiukka ja ahdas että poikakaverini kalua saa sovitella että se sinne mahtuu. Käytetään voidetta ja mennään hitaasti eikä survasemalla, niin sillee onnistuu. Kaveri on vaan usein niin intona, että haluisi työntää kalunsa heti sisääni. Vedän häneltä yleensä ensin käteen kun on niin paineissaan ja sen jälkeen yhdyntäkin on rauhallisempaa kun jaksaa nauttia eikä vaan nopeesti panna.

    • Kyllä huomaa vastauksista ettei ole neitsyyksistä kokemusta näillä ihmisillä.

      Immenkalvo siellä on vastassa ja se pitää vain painaa siitä läpi peeniksellä kuten kuuluukin..
      Se on yksilöllistä kuinka vahva se kalvo kenelläkään on.
      Kipua tuskin voi välttää kun se menee rikki siinä niin se tuottaa kipua ja vertakin siinä tulee hieman. Se ei ole vaarallista ja kuuluu asiaan.

      En suosittele survomaan, vaan rauhallisesti ja määrätietoisesti se on hoidettava.

      Aloitus on vanha, mutta ei sen väliä.

    • Anonyymi

      Minulla oli myös erittäin tiukka immenkalvo. Hoidettiin homma lopulta niin, että join tukevan kännin, makasin vatsallani ja poikaystävä tuli sisään takaapäin.

      • Anonyymi

        Spedellä taas suoltaa paskaa yhteen pötköön buaahaa


    Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      110
      2321
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      23
      1024
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      912
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      906
    5. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      589
      861
    6. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      845
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      82
      738
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      670
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      646
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      69
      644
    Aihe