Viikon kohokohdat :)

hyvä fiilis!!

Viikon kohokohdat tiivistettynä; Takautuvia eläkkeitä 335e ja sentit päälle, siis raha jota en edes tiennyt saavani!! Jussin ruokabudjetti 4 hengelle oli jotain 40e tai oikeestaan koko viikon, sis vaipat pienimmälle. Mutta nyt sain ostettua savulohta, kanarinta filettä, grilli herkkusieniä joihin auraa, uusia pottuja, salaattitarpeet, mehua ja limua, vähän sipsejä ja karkkia. Lisäksi saatiin ilmaiseksi muovipussillinen tuoreita leipiä sekä juustomakkaraa. Itse en makkaraa syö mutta puoliso syö joten nappi homma tämä viikko!!! Lisäksi netissä myynnissä tavaraa jota olen joko saanut tai sitten ostanut halvalla ja niistäkin tulee kymppi - kaks noin viikossa..

Vähän työtähän siinä on kuvailla tavarat ja laittaa ilmoituksia ja joka päivä pitää muistaa katsoa s-postit mutta saahan siitäkin sitten jonkun pienen rahallisen hyödyn!!

Mukavaa ja rauhallista jussia vaan kaikille kanssa-köyhille, älkää vaipuko epätoivoon vaan reilusti vaan yrittämään kaikkea mahdollista että saa edes joskus helpotusta köyhyyteen (:
Sisukkaasti vaan eteenpäin

Seuraavaksi odotan ensi kuussa tapahtuvaa kesälomareissua koto-Suomessa siis vain, johon olen säästänyt jo jonkin aikaa, mm. näistä pienistä tuloista sekä rahoista joita olen saanut tavaroita myymällä.
Ja jospa ne ilmatkin hieman vielä lämpenisi tästä (:

2

100

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minusta oli hauskaa paistaa joulutorttuja juhannuksena. Kaveri tyhjensi pakastintaan ja hän antoi leipää, pakastekasviksia, mutapiirakan (mudcake) ja paistovalmmita joulutorttuja.

    • kärpäset

      Kesä on hyvää aikaa , kun on köyhälläkin ystäviä. Sur sur..

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      60
      4556
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      2089
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      162
      1492
    4. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      48
      1472
    5. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      165
      1468
    6. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      258
      1257
    7. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      196
      1174
    8. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      203
      1112
    9. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      1037
    10. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      63
      1011
    Aihe