Pitääkö tähän sarjaan aina haalia näitä tavalla tai toisella muita ihmisiä hyväksi käyttäviä hahmoja. Sellaisia, jotka tekisi mieli kuristaa omin käsin.
Nytkin Robbie kiusaa Katea kaiken aikaa ja Meganille ja Declanille näyttelee viatonta.
Ärsyttävä Robbie
14
406
Vastaukset
- -.,,.-
Tosi ärrrrsyttävä. Onkohan hänellä muuta roolia, kuin ilkeillä?
- Pahiskartano
Nathan oli edellinen kartanon pahisroolin haltija.Miksihän juuri kartanoon aina näitä kieroilevia ja omanedun tavoittelijoita ja pirunpenikoita ilmestyy?Ei koskaan ketään rehtiä ja reilua jälkeläistä.
- .........
Montako rehellistä ihmistä on Emmerdalessa. Ei monta.
- tuntuuko tutulta
Sarjan hahmot kuin tosi elämästä esim. moniongelmainen Kerry,Amyn ns, äiti. Parantakohan tapansa ja elämäänsä sarjan edetessä? Holtiton elämäntapa ja diabeetikko,joka juo ja kuvittele itsestään liikoja.
- napsujee
Katie taas näytti narttunsa kynnet. Kys roolista ei hyvää sanottavaa. Keskin kertaista näyttelyä ja hoivaa.....
Jätkä tulee saamaan sen minkä yleisö vaatii, mutta Katien noloi uhriksi heittäytyminen. Suurinta noloutta. - HAHAHAHAHh
Päinvastoin hyvää näyttelmistä jos saa noinkin paljon henkilökohtaisia tunteita pintaan aamulla puoli neljän aikaan :D
- Palstat auki 24/7
En käsitä näitä, jotka palstakommentteja lukiessaan kyttää kellonaikoja.jotenkin sairasta.Tämä ihminen ei varmaan ole työelämässä, eikä siten osaa edes ajatella jonkun olevan esim.yötyössä.Tai valvovan jostain muusta pakollisesta syystä.
Ei mitenkään ihmeellistä, jos tällöin poikkeaa lukemassa palstoja ja kommentoikin.
Ei näiden lueskeluun mitään aikarajaa tarvita. - Astor1
Palstat auki 24/7 kirjoitti:
En käsitä näitä, jotka palstakommentteja lukiessaan kyttää kellonaikoja.jotenkin sairasta.Tämä ihminen ei varmaan ole työelämässä, eikä siten osaa edes ajatella jonkun olevan esim.yötyössä.Tai valvovan jostain muusta pakollisesta syystä.
Ei mitenkään ihmeellistä, jos tällöin poikkeaa lukemassa palstoja ja kommentoikin.
Ei näiden lueskeluun mitään aikarajaa tarvita.Silti vaan pistää silmään, että juuri näistä ns. erikoiseen aikaan kirjoitetuista viesteistä ei usein meinaa saada mitään selvää...eikä sisältökään ole henkevimmästä päästä. Eikä sillä ole minusta mitään tekemistä sen kanssa, onko joku työelämässä vai ei. Ihan suorastaan toivoisin, että työelämässä olevat ja yötyötä tekevät olisivat työaikanaan järjissään eivätkä rustailisi sekavia viestejä keskustelupalstoille.
- raty
Robbie on ärsyttävä. Muitakin sarjassa on. En luettele, koska moni näyttäis tykkäävän pahiksista. Ajan kuluksi katon sarjaa. Tauko paikallaan. Ei jaksais 12 kuukautta viikosta toiseen seurata.
Katie on ollut ällötysten premium-sarjaa kera Laurelin koko loppukevään kiihtyvällä vauhdilla. Gennie ("oikea" nimi Genesis) on ollut ärsyttävän puolella myös jo viikkoja.
Hienosti pistetty Katielle moitteettoman ja virheettömän (siis omasta mielestään) rooli kehittymään täydeksi kusipääksi. Ihan piti pillittää Declanin tavatessaan. NYYHH!!! Osaa krokotiilin kyyneleet.
Oikeastaan sarjassa ei muita reiluja ja arkisia (ei alenna äijiä) muijia ole kuin Debbie. Chas on häilyvä ja sekoilee miessuhteissaan, eikä kuulu tähän yhteyteen. No, Brenda on vaatimaton ihminen.Joo, siitä jätkästä itsestään puheenollen, jottei ketjun tiukkikset suutu, niin hän on niin ilmeisen v-mäiseksi tehty, ettei häntä ihan pitäisi ottaa todesta. Tyhmäkin on, kun meni Katien ansaan, vaikka tämä kahteen kertaan uhkasi poistaa hänet talosta.
- Mairessa
Robbie on ällöttävä, millä rahkeilla hän on upea ja komea mies.. Kiukutteleva kakara pikku pojan ruumiissa. Puistattavaa.
No, pääsipä Katiekin taas näyttämään Katien, sen nartun puolen itsestään. Onkin jo liian monta vuotta näytellyt niin kilttiä ja viatonta, että onpa ärsyttänyt. - köök öök
Ihan tarkoituksella valittu tapiirin näköinen limanuljaska tuohonkin rooliin.
- Annika S.
Ja hyvin onkin valittu. Olosuhteiden synnyttämä pirulainen, täynnä komplekseja pienestä koostaan ja ankeasta lapsuudestaan. Hyvä roolisuoritus, paljon parempi kuin Katien.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.961260Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata371245Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l2861105- 1071015
- 71972
- 18946
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva13918- 51900
Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju16801Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f162798