Miten nämä Nato-vastaiset kuvittelevat, että Suomea voitaisiin puolustaa mini-armeijalla ja mini-määrärahoilla itsenäisesti, kun vihollisella ei ole natsi-Saksaa niskassaan?
Saisimme kimppuumme nykyajan suurhyökkäyksen, joka olisi moninkertisesti ylivoimaisempi mitä 1944.
Asiantuntija arvioivat lehdissä tämän tuosta, että miten monta minuuttia Suomen lamaannuttaminen kestäisi, eikä yli puolen tunnin arvioita juuri näe.
Ainoa keino torjua Venäjän uhka on liittyä uskottavaan puolustusliittoon, jolloin hyökkäystä ei tule.
Venäjä ei ole koskaan kunnoittanut valtioiden rajoja, vaan on liittänyt itseensä kymmeniä kansoja.
Pilkkakirveet laulavatkin sen kansallislaulun "Sä suuri ja mahtava Neuvostoliitto, kaikkien kansojen hautausmaa". Tämä on ollut täyttä totta satoja vuosia, eikä mikään näytä muuttuneen.
Saisimme kimppuumme nykyajan suurhyökkäyksen, joka olisi moninkertisesti ylivoimaisempi mitä 1944.
Asiantuntija arvioivat lehdissä tämän tuosta, että miten monta minuuttia Suomen lamaannuttaminen kestäisi, eikä yli puolen tunnin arvioita juuri näe.
Ainoa keino torjua Venäjän uhka on liittyä uskottavaan puolustusliittoon, jolloin hyökkäystä ei tule.
Venäjä ei ole koskaan kunnoittanut valtioiden rajoja, vaan on liittänyt itseensä kymmeniä kansoja.
Pilkkakirveet laulavatkin sen kansallislaulun "Sä suuri ja mahtava Neuvostoliitto, kaikkien kansojen hautausmaa". Tämä on ollut täyttä totta satoja vuosia, eikä mikään näytä muuttuneen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Nyt on saatu sensaatiomainen aito valokuva ryssävihaan sairastuneesta Nato kiimaisesta putteri pelkosiesta lahtarista karjalan männyn takana lymyilemässä!!!
http://4.bp.blogspot.com/_N4Gf9Pc5FsA/Si7E3XuisqI/AAAAAAAAAR4/eDVTWRT7Z3o/s320/golum.jpg
Ei tule ainuttakaan vastausta siitä miten kollaa saataisiin tänä päivänä kestämään. Ristelyohjusta ei pysäytetä panemalla halko rattaisiin ja polttopullo persiin päälle.
Ainoa uskottava puolustus on Nato. Kysykää vaikka virolaisilta.
Suhteet naapurimaahan Venäjään ovat pysyneet huonoina näiden kiistojen ja Georgian Nato-jäsenhakemuksen vuoksi:[5] elokuussa 2008 Venäjä miehitti osan Georgiasta Etelä-Ossetiassa syttyneen sodan yhteyde
http://fi.wikipedia.org/wiki/Georgia
Tämäkin sota olisi vältetty ilman nato-yhteyksiä.
Näin Suomi rakentaa rauhaa naapurimaahan:
Tänään on sunnuntai, 22. kesäkuuta 2014. Sivu on ladattu klo 12:09
Suomi liittoutuu sotilaallisesti salaisella Nato-sopimuksella - Naapuruussopimusta rikotaan
Suomella ja Venäjällä on Naapuruussopimus, joka kieltää NATO-joukot alueeltamme. Eilen torstaina uutisoitiin kuitenkin salassa valmistellusta Isäntämaasopimuksesta, jolla Suomi takaa NATO:lle mahdollisuuden sotavoimien kauttakulkuun ja tukikohtien perustamiseen. On aika lukea koko artikkeli ja jakaa se myös eteenpäin.
Toimittaja: Janus Putkonen
18.4.2014, Verkkomedia.org
Suomi liittoutuu sotilaallisesti salaisella Nato-sopimuksella - Naapuruussopimusta rikotaan
Suomalaiset ovat joutuneet raivoisan Nato-propagandan kohteeksi, joka on huipentunut Ukrainan kriisissä. Vihdoin me saimmekin kuulla myös vastauksen siihen miksi häpeilemättä lietsotut valtamedian valheet ''Venäjän luomasta uhasta'' on suomalaisille tuotettu.
Propagandan taustalla on ollut kansalaisilta salassa tehty sopimusvalmistelu NATO:n ja Suomen sotilaallisen yhteistyön syventämiseksi Isäntämaasopimuksella. Suomen median kertomien tietojen perusteella me voimme täysin perustellusti puhua Suomen sotilaallisesta liittoutumisesta - Venäjää vastaan.
Keskisuomalainen uutisoi torstaina 17.4.2014, että Suomi on solmimassa Naton kanssa uuden sopimuksen, joka mahdollistaa sotilaallisen avun vastaanottamisen. Sopimus, joka on valmisteltu täysin salassa, kantaa nimeä Isäntämaasopimus, joka mahdollistaa NATO-joukoille mm. kauttakulun ja tukikohtien perustamisen Suomen maaperälle. Mitään rajoituksia ei aseteta ja sopimus jättää oikeuden tulkintaan.
Uudesta Isäntämaasopimuksesta kerrotut tiedot vastaavat pääministeri Kataisen maaliskuussa ilmoittamaa kantaa, jonka mukaan Suomen kansalaisille ei tule antaa valtaa ratkaista Suomen sotilaalliseen asemaan liittyviä asioita vaan päätökset olisi jätettävä valtiojohdolle. Uusi NATO-sopimus näyttää antavan tähän mahdollisuudet.
Voimme nähdä, että julkisuuteen tulleen sopimussisällön perusteella Suomi on liitetty osaksi Venäjän vastaista sotilaallista saartoa ja samalla myös täysin mahdollisia Venäjän vastaisia sotatoimia varten voimistettavaan NATO-rintamaan.
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=2&id=10439
______________________________________________
Miten luulette Venäjän toimivan kun nato alkaa asentaa ohjusasemiaan Suomeen, Venäjän vastaiselle rajalle?
Putin varmaan antaa käskyn armeijalleen antautua saman tien
tai paeta siperiaan, mitä luulette?
Kuka hullu haluaa tehdä Suomesta Naton etulinjan? Siinä vaiheessa jos Suomi liittyy Natoon, on täältä syytä mitä pikimmiten muuttaa pois!
Kas kun virolaiset, liettualaiset, latvialaiset tai puolalaiset ole jo lähteneet? Nato on ainoa keinomme varmistaa rauhan säilyminen. Ukraina on siitä hyvä esimerkki. Roistovaltio voi tehdä mitä vain maalle jolla ei ole taustavoimia.
Sotilasliitto Venäjän kanssa on ainoa mahdollisuus Suomelle.
Saman tein tulisi kalustoa niin että rytkyy, ja ilmaiseksi.
Nyt kun kaikki yritetään saada NATO-yhteensopivaksi, se maksaa satoja miljoonia. Satamat, laiturit, liittimet, radiolaitteet ja kaikki laitteet pitää olla NATO-yhteensopivaa. Jos ostat kasan muttereita, maksat niistä kympin kilolta, mutta kun niissä on NATO-yhteensopivuussertifikaatti, ne maksavatkin kympin kappale.