Kuinka moni palstan ei-vl:istä menee suviseuroihin ?

Melperi kertoi joskus käyneensä ja kannattaisi mennä nytkin ja viipyä sanan kuulossa
pidempäänkin.

Entä muut ?

85.000 vierasta odotetaan joten yksin ei tarvinne olla.
592
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Siinä joukossa ei haittaa vaikka johtajisto olisi kuun pimeältä niin perässä mennään vaikka porakaivoon.

kas kun Jumalaa ei ole muualla. Mityen se Jumala onkin niin kutistunut mitä arvelette tästä höh.

Äänestä

Mennään mennään

Äänestä

Totta kai menen!

Äänestä
  • Ai menet. Minä en mene.

    Mitä vl-saarnat antavat kuulijoille?

    VAIN ME!

    Äänestä

Suviseuroihin tulossa kylmät ilmat, me jäämme ehkä kotiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Karavaanari.. kirjoitti:

Melperi kertoi joskus käyneensä ja kannattaisi mennä nytkin ja viipyä sanan kuulossa
pidempäänkin.

Entä muut ?

85.000 vierasta odotetaan joten yksin ei tarvinne olla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu