" André Wickströmin leppoisaan keskusteluohjelmaan saapuu vieraaksi presidentti Tarja Halonen, joka juttelee vapautuneesti Iglan homo-järjestön jäsennyydestä. Omasta lapsestaan ja epämääräisestään DDR kätyripolitiikastaan.
Mäntyniemestä, joka ei kuulemma ollut kovin kodikas kotina. Tarja Halonen kertoo myös suomenruotsalaisesta isäpuolestaan Thuresta, jonka ansiosta toinen kotimainen kielikin on presidentillä hyvin hallussa, vaikka olisi ollut parempi opetella venäjän kieli ja häipyä siperiaan !
Mäntyniemestä, joka ei kuulemma ollut kovin kodikas kotina. Tarja Halonen kertoo myös suomenruotsalaisesta isäpuolestaan Thuresta, jonka ansiosta toinen kotimainen kielikin on presidentillä hyvin hallussa, vaikka olisi ollut parempi opetella venäjän kieli ja häipyä siperiaan !
Vastaukset 1
Vanhimmat
Mielenkiintoinen keskustelu jatkuu ja Tarja Halonen kertoilee että hän on jäsen IGLA:ssa International Lesbian and Gay Associationissa. http://gaytoday.badpuppy.com/garchive/world/020800wo.htm
Tämä on tärkeää kasvavan lapsen rakkauden tarpeen kannalta, sillä IGLA:ssa on ollut 1990-luvun puolivälissä eri järjestöjä, jotka kannattavat avoimesti pedofiliaa. Yksi IGLA:n jäsenjärjestö oli North American Man Boy Love Association (NAMBLA) Vuonna 1985 NAMBLA hyväksyttiin jäseneksi New York's council of Lesbian and Gay Organizationseihin kuin myös International Gay Associationiin –nykyisin International Lesbian and Gay Association (ILGA). 1990-luvun puolivälissä ILGAn yhteydet NAMBLAn ja muiden pedofiliaorganisaatioiden kanssa johti siihen, että yhdistys menetti YK:ssa virallisen asemansa YK:n kansalaisjärjestönä. ILGAn yritys saada takaisin virallinen asemansa YK:n kansalaisjärjestönä hylättiin vuonna 2002, koska järjestö ei toimittanut riittävän tarkkoja jäsenluetteloita, joista olisi selvinnyt, että järjestö on erottanut pedofiliaa kannattavat jäsenjärjestönsä turhaan. Tarja Halonen on mielellään halunnut tehdä yhteistyötä pedofiliaa kannattavien järjestöjen kanssa, tiennäyttäjänä ja esikuvana liittymällä järjestöön tietäen että muutkin jäsenet toimii saman hyvän lasten asian puolesta.