Idi Amin

Idi Amin oli paitsi Ugandan diktaattori niin myös Muhammed Alin veroinen nyrkkeilijä. Amerikkalaiset löysivät pakastimesta myös ihmisen lihaa.
2400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Idi aminin nyrkkeilijän kyvyt, on kyllä punnittemattta, taitaa olla Ugandan mestari, ei niin kovin suuri saavutus.

Aminilla oli hoitamaton kuppa, siitä sen vainoharhaisuus ja mielenterveydelliset ongelmat pääasiassa johtui, kääntyi muslimiksi ja pakeni Saudi-arabiaan kun menetti valtansa sodassa Tansaniaa vastaan.

Äänestä
  • Idi sai tietoonsa emämaa Englannin huonon jaman. Tuosta hätääntyneenä Idi lähetti Englantiin lauman lampaita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä tyyppi kirjoitti:

Idi Amin oli paitsi Ugandan diktaattori niin myös Muhammed Alin veroinen nyrkkeilijä. Amerikkalaiset löysivät pakastimesta myös ihmisen lihaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu