Turun vuokra-asunnot Oy & Kiinteistönvälitys M.Tocklin Oy

Pettynyt11

Kannattaa välttää kyseisen firman kanssa asiointia.
Meillä suuria vaikeuksia saada takuu takaisin, kunnon siivouksesta huolimatta. Vuokraohjeistusten mukaan vuokralaiselle tulee ilmoittaa jos jotain halutaan vielä siivottavan, näin ei tehty. Lisäksi vaativat, että takuuvuokrasta vähennetään sata euroa uunin siivoamisesta (uuni oli jo kertaalleen siivottu uuninpesuaineella ja siivousfirman tuntikustannus ei olisi ollut yhtä korkea )
Asiakaspalvelu täysin aliarvoista ja ajoittain jopa törkeää koko sen viiden vuoden ajan kun kämpässä asuttiin (heitettiin luuria korvaan, paikan päällä epäystävällisyyttä, ja soittopyyntöihin ei vastattu).
En suosittele!

1

609

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sota pystyyn

      Vai niin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      72
      1160
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      78
      822
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      635
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      29
      608
    Aihe