Yskänlääke

katapektikko

Voisko olla haittaa, kun oon pidemmän aikaa juonut kodeiinia sisältäviä yskänlääkkeitä. Tietty niistä tulee sen päivän kestävä ripuli ja ilmavaivat, mutta kyllä se päähänkin tarvittavasti vaikuttaa.

5

531

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mustaa magiaa

      Katapekt ja Professorin yskänlääke täälläkin tuttu. Miten kummassa saat sen ripulin kestämään koko päivän? Mulla menee aina ilaassa ohi. Ja kyllä paukuttaa makeasti, ilma vaan prupruaa! Mutta joo, ihan kivat fibat kyllä, enkä ole kyllä mitään muita kuin em. oireita saanut, vaikka suht monta putelia olen kipannut.

    • Dex Willer

      Luulisin, että molemmat olette kuitenkin niin 'kohtuu käyttäjiä', että ruuansulatuksesta riippuen voi sillon tällön piereskellä oikein kunnolla tai istua seuraavan päivän lykkäämässä varpusparvee idoon. Päättelin ton kohtuukäytön ko. tuotteiden onnettomasta kodeiini-pitoisuudesta. Onhan niitä tietysti kaikenlaisia yskänlääkkeitä vapaasti ostettavana.....Hmmm

      • dexwiller2

        Säkö oot mielummin ressukuoseissa sitten aina?

        Huh...
        ?

        *korjaus*


    • dexwiller2

      Säkö oot mielummin ressukuoseissa sitten aina?

      Huh...
      ?

    • unikkoa kasvattamaan

      http://www.lycaeum.org/languages/finnish/acid/data/opa.html
      Kannattaa kasvattaa unikkoa, se on helppoa ja maha ei mene kuralle.

      Unikkoa tietysti kasvaa myös kaupungin kukkapenkeissä, mm. Finlandia-talon takana ja Suomenlinnassa sitä on näkynyt. Pari kuivattua kotaa kun murskaa ja keittää teetä, se toimii huomattavasti paremmin kuin pullollinen professorin yskänlääkettä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2405
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      74
      1185
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      845
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      790
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      670
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      636
    Aihe