Missä ihmeessä viipyy se ilmaston lämpiäminen , kun ei ole ainakaan meille asti ehtinyt , päinvastoin on kylläkin poikkeavan viileätä ilmaa pukannut koko kesän.
Ilmastohörhöt huomio!
ei viherhörhöille
453
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mutta höh, lämpiäminen alkaa ensin viilentymisellä, eikö tiennyt.
Mutta katsoa, eihän sitä edes sanota enää kasvihuone ilmiöksi eli lämpiämiseksi, nyt se sana on vaihdettu ilmaston muutokseksi
Aina sama juttu, kun toukokuussa oli poikkeuksellisia helteitä, pää perseessä elävät ilmastodenialistit olivat hiljaa. Ennätyslämpimän talven aikana ilmastodenialistit olivat hiljaa.
Mutta muutama viikko kylmää säätä, niin taas ne vekkulit ryömivät esiin koloistaan...
Sää on mitä on.
Kylmiin huhtikuun seitsemäs kahteensataan vuoteen, lämpöisin toukokuun kuudes kuuteenkymmeneenseitsemään vuoteen, kylmin juhannus kolmeenkymmeneen viiteen vuoteen.
Täyttä paskaa koko ilmaston muutos tai ainakin siltä osalta että se olisi ihmisen aiheuttamaa, ilmasto muuttuu alati.
Nyt olemme sitä kirjanneet ylös vajaan sadan vuoden ajalta ja luulemme tietävämme kaiken,lol.
Ja koko aika kirjaamme sitä ylös tarkemmin yrittäen löytää uusia ennätyksiä
Hieman sama kuin urheilulajeissa, koko aika keksitään uusia erilaisia ennätykseen rikkomisia.
Ensi vuoden juhannus rikkoo jonkinlaisen ennätyksen kunhan tarpeeksi käytetään kekseliäisyyttä ja hei syytetään siitä ihmisistä jotta voidaan asettaa uusia veroja.
Veroja korottamalla kaikki korjaantuu.
Pientä jääkauttahan se venäläistutkijoiden mielestä pukkaa. Ja taitavat olla oikeassa. Venäjä on viimeisiä maita, jossa tiede saa vielä olla vapaata tiedettä, ilman poliittisia tarkoitusperiä.