Antti Rinne puolustaa tasa-arvoista

1463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Stubbigulli vetelee Anaa usein anukseen. Nahkahousut paukkuu, posket lontolla, hampaat pitkällä, paska haisee ja banjot soi.

Äänestä

Taas yksi naula demareiden arkkuun. Homojen ääniä kalastelee jo niin monet puolueet, vihreät ja kokoomus, ettei siitä jää kunnolla kenellekään enää ääniä.

Äänestä
  • siis en voi äänestää demareita.....ei kukaan voi jos näin on "pullat uunissa"! Keskutra tai PS tai KD ovat ainoat vaihtoehdot!
    Suomi on erilainen maa, raikkaamoi, railakkaampi eikä sitä huijata uskomaan sellaista tasa-arvoksi mikä ei sitä ole!
    Arvokalat uivat aina vastavirtaan!

    Äänestä

Eikö nämä tajua, että persujen laariin sataa vaan. Miten ikinä voisin äänestää puoluetta, joka haukkuu minua homofoobikoksi? Kokoomuksen nuoria voisin äänestää (ovat oikeistokonservatiiveja kuten itsekin), mtta miksi puolueessa on täysin päinvastaista arvoa edustava Stupido johtajana?

Ainoa vaihtoehto on persulot, joita on pakko äänestää. KD:tä voisin äänestää, jos eivät olisi niin ev.lutin lahkoihin erikoistuneet vaan enemmän arvoiltaan aitoihin katolisiin ja ortodokseihin. Itse olen ateisti.

Äänestä

Perse-reijän rassareiden asia on tärkeintä, vaikka tämä maa kulkee kiihtyvällä vauhdilla päin helvettiä.

Äänestä

Kai se Rinne ajatteli, että menköön loputkin äänet, jäänpähän ainakin historiaan.

Äänestä

Sehän on naimisissa miehen kanssa.

Äänestä

Luulen, että se puolue joka lupaisi homoille valtiolliset vihkiäiset, saisi kaikki heidän äänensä.

Äänestä

Rinne on varmaan hyvä ammattiyhdistysmies, koska hän vaikuttaa olevan ikään kuin yhden asian mies. *Sellainen laajempi ote asioihin, jota poliitikolta noinkin tärkeässä tehtävässä, kuin valitovarainministeri, odottaisi.
Tuo kannanotto vaikuttaa tässä tilanteessa varsin epäonnistuneelta puolueen kannalta katsottuna. Homojakaan ei ilmeisestio niin paljon ole, että he pystyisivät nostamaan jonkin puolueen suurimmaksi.

Äänestä

Tällähän se saadaan SDP:n kannatus nousuun?

Äänestä

Kun kannatus on kaivon pohjalla, niin sieltä pitää huutaa apua


No lesbot ja homot tuo papukaijamerkin.

Äänestä

Rinne on nyt yhä jyrkimpi (jyrkempi) demarien kieriä alamäkeen päin kun raskasta on nousta yläRinteeseenkin.
Mahtaa vanha paavoparta murahdella kotipilttuussaan, ai että vielä homomyönteisyys mukaan puolueohjelmaan.

Eipä ole demarit saaneet meikän ääniä sitten vanhojen ´hyvien´aikojen jälkeen.
Persuille menee näillä näkymillä. Heteroperhearvot kunniaan.

Äänestä

Kyllä Antti oikein kiteyttää:

"– Ihmisoikeudet kuuluvat jokaiselle yksilölle, eikä kenenkään oikeuksien toteutuminen saa olla kiinni muiden moraalista tai omastatunnosta."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


avioliittolakia kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288707637371.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu