Miksi minun pitäisi äänestää kepua kunnallisvaaleissa? Mitä te aiotte tehdä Helsingin hyväksi, jos saatte edustajia valtuustoon? Jotain konkreettista, please.
Kertokaapa Stadin
kepulaiset
3141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
ennenaikojaan...
-Aho
-Jäättenmäki
>ei pätkääkään välitetty Helsingin asioista
(vrt. tämänkin viimeisen tapauksen puheita, että
keskittyy muka Helsingin asioihin..
Jos haluat Helsingin parasta, et äänestä kepua !
Tuohan se on ollut kepulaisten silmiinpistävin ominaisuus stadissa eli kun tulevat valituiksi, ryhtyvät haikailemaan ulkomaille tai ajamaan jonkun muun maakunnan asiaa. Aho ja Jäätteenmäki ovat olleet pelkästään yksi ääni Helsingiltä pois, ei mitään muuta eli ihan huijausta helsinkiläisten äänestäjien näkökulmasta.
Vähän niinkuin tämä Vatanen ranskalaisella vaalilistalla EU-parlamenttiin, ei siitä iloa ranskalaisille taida olla, mutta suomalaisille kyllä. Saatiinpa yksi enemmän sinnekin. Samalla tavalla kepulaiset ajattelevat ujuttaessaan maakunnan ehdokkaita helsinkiläisille listoille, ei nyt niin ilo stadille, mutta landelle kylläkin.
En kyllä äänestä kepua kaupungissa, koska siitä ei ole kaupunkilaisille mitään iloa.
Tthmiä näköjään riittää,kun pitää kepua äänestää. Menisivät jo valmiiksi saunan taakse.