Ei mahda mitään, että jos parinvaihtoa harkitsevan parin toine osapuoli on ujo. Jos koko ilta menee yhden ujouden voittamiseen, on jo ilta mennyt pitkälti pipariksi. Eli ei kannata painostaa pariansa parinvaihtoon tai ryhmäseksiin, jos tästä ei siihen ole. Lisäksi täytyy ihmetellä useamman parin ilmoituksia missä etsivät paria yhteiseen kivaan. Eisiinä mitään, mutta yhteinen kiva on että kumpikin pari harrastaa oman kumppanin kanssa seksiä, mutta samassa tilassa, sängyssä, hohohohoijakkkaaaaaa....
Miten tuollainen touhu eroaa siitä, että joskus teini-ikäisinä majailtiin teltassa tai mökissä ja seksiä harrastettiin oman kumppanin kanssa. Eli mielummin seksiä vaikka kolmisin kuin hillaamalla nelisin.
Miten tuollainen touhu eroaa siitä, että joskus teini-ikäisinä majailtiin teltassa tai mökissä ja seksiä harrastettiin oman kumppanin kanssa. Eli mielummin seksiä vaikka kolmisin kuin hillaamalla nelisin.
Vastaukset 5
Vanhimmat
"Lisäksi täytyy ihmetellä useamman parin ilmoituksia missä etsivät paria yhteiseen kivaan. Eisiinä mitään, mutta yhteinen kiva on että kumpikin pari harrastaa oman kumppanin kanssa seksiä, mutta samassa tilassa, sängyssä, hohohohoijakkkaaaaaa...."
Mitä se sinulta on pois. Jätä vastaamatta. Ja anna toisille tilaa seurata omia halujaan kuten he antavat sinulle.
Me etsimme juurikin tuollaista ryhmäseksiä että samassa tilassa panna läiskitään mutta että ristiin ei panna. Ymmärrän, että sellaiselle jolle se ristiinvetäminen on henki ja elämä, se mitä me haemme ja haluamme tuntuu tylsältä mutta kai nyt jokaisella on oikeus hakea sitä mitä itse haluaa ja itselle sopii?
En ymmärrä asennettasi. Sama kuin kiroaisit että "Voi veedu kun nämä jotkut kiihottuvat parrakkaista miehistä/pienistä rinnoista/kumisaappaista." Mitä väliä sillä sinulle on mistä joku kiihottuu? Ei sinun silloin tarvitse olla paikalla "hillaamassa" kuten itse sanoit jos ei ole sinun mieleesi. Hae sinä vaan sellaista seuraa mikä sinulle maistuu. Katkera voit ja saat tietysti olla jos tuntuu että menee vieras pimpura tai mulkero sivusuun jos paria hakeva pari ei halua vedellä kanssasi ristiin mutta siihen kyseisellä parilla nyt kuitenkin on yhtä täysi oikeus kuin sinulla etsiskellä sitä ristiinvetelyä.
"Miten tuollainen touhu eroaa siitä, että joskus teini-ikäisinä majailtiin teltassa tai mökissä ja seksiä harrastettiin oman kumppanin kanssa."
Miksi sen tarvitsisi siitä erota? Minusta tuommoinen yllämainittu touhu kuulostaa todella kiihottavalta ja kelpaisi kokemukseksi kyllä oikein mielellään. Eipä vaan omaan teiniyteen tuollaista kuulunut ja iso sääli se onkin. Ehkä sitä nyt sitten aikuisiällä paikkaillaan.
Elä ja anna elää. On monta tapaa rietastella ja kiihottua hyvä ap.
Olemme aviopari joka etsii seksiseuraa pariskunnasta. Olemme kokeilleet seksiä vaihtaen, sekä että samassa sängyssä mutta seksiä harrastetaan oman puolison kanssa ja tykkäämme myös sellaisesta. Jos kiinnostaa sellainen tapaaminen niin ottakaa yhteyttä
Aivan oikein, jokainen harrastakoon mitä tahtoo.
Kaikki eivät saa kiksejä samoista asioista.
Mielestämme sillä ei kuitenkaan ole mitään tekemistä ryhmäseksin kanssa, että porukka kokoontuu yhteen tilaan harrastamaan seksiä oman parin kanssa.
Kiihkeää kesää kaikille
Siinäkin on ryhmä ihmisiä jotka harrastavat seksiä, siksi olen ajatellut että ryhmäseksiähän se. Mitä se sitten on nimeltään jos ei ryhmäseksiä? Miksi sitä voisi kutsua erottaakseen sen ristiinpanemisryhmäseksistä?
Jäin tätä asiaa miettimään ja tulin siihen tulokseen että Swinger pari on käsittänyt asian pieleen.
Ryhmäseksi on nimensä mukaan ryhmäseksiä = ryhmä ihmisiä harrastaa seksiä, aivan sama vaihtuuko parit vai ei.
Parinvaihto taas on termi sille mitä Swinger pari pitää "ainoana oikeana" ryhmäseksinä, että pitää ryhmässä olijoiden puolisoiden vaihtua.