Suuret viinalastit selitettävä tullissa

694
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

No sanoo vaan tullimiehelle että vituttaa että heti kun maahan tulee, on tuollainen kyrpä vastassa. Ja että juo siihen vitutukseen!

Äänestä

Kelpaako perukirja todisteeksi?

Äänestä

Huomatkaa että ihmisten viinojen kyttääminen on tärkeämpää kuin yritysten veronkierto. Mitäpä jos samalla innolla katsottaisiin että virolaisille maksetaan samaa palkkaa kuin suomalaisille ja niistä menisi samat verot.

Äänestä

Itsepähän olette tämän kommunistihelvetin rakentaneet.

Todellisuudessa suomalainen on vahingoniloinen jos joku toinen joutuu mielivaltaisten sanktioiden kohteeksi.

Äänestä
  • Vahingonilo ja naapurikateus lisättynä kyttäämisellä. Siinä on meille jotka haluaa vain elää rauhassa omaa elämäänsä kestämistä. Salliminen ja vapauttaminen eivät näytä kuuluvan suomalaiseen elämään.

    Äänestä

Keittäkää itse viinanne, niin saatte loppuelämänne nauraa näille tulin pelleilyille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Verotus kirjoitti:

Muistakaa nyt tämä!!!

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014070118452981_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu