Rantatien

Entinen iskari

päällyste ollut vuosia aivan järkyttävässä kunnossa. Jokohan olisi korkea aika tehdä asialle jotain...?

9

347

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näinhänseon

      Hiekkatieksi vaan, lanataan joskus ja jouluisin sitten.

      Opinti antaa turisteille joenrantaan mennessä oivaa kuvaa maaseudusta = siellä tarvitaan traktoria liikkumiseen.

      • näinhänseon

        Opintie


    • Menetetty kunta

      Ulkoistakaa sekin ryssiille niin hjyva tulee daaa

    • jäbäleisson

      Kaikki raha tulee kunnan nyt laittaa säästöön, jotta se riittää sulkutien rivitalojen ostoon kohta, kun niitä uudestaan tarjotaan kunnalle ostettavaksi jollakin verukkeella. Siitä syystä Lappikin on perumassa eroamistaan hallituksen puheenjohtajuudesta. Uudestaan esiin tulemisesta kertoo myös se, ettei yrittäjä ole kielteisen päätöksen jälkeen markkinoinut valmiita asuntojaan vuokralle, eikä myytävänä.

      • Viipurin mafia

        Ryssän kullin nuput ostavat ne kirkuen


      • SSmiases

        Surullista että uudet talot seisovat tyhjillään.


      • jäbäleisson
        SSmiases kirjoitti:

        Surullista että uudet talot seisovat tyhjillään.

        Osta hyvä veli ne pois ja vuokraa ne niille laumoittain Virolahdelta asuntoa tarvitseville, oliko se jopa kolme opettajaa vai miten se oli?


      • mökkiläinen
        jäbäleisson kirjoitti:

        Osta hyvä veli ne pois ja vuokraa ne niille laumoittain Virolahdelta asuntoa tarvitseville, oliko se jopa kolme opettajaa vai miten se oli?

        kuka täysjärkinen muuttais virojoelle.kunnanviraston ja kauppojen palvelu on aivan hirveätä,varsinkin paikallisessa rautakaupassa ja bensa-asemalla,ei minkäänlaista palvelua.


    • Wanharouva

      Mielestäni nämä Virolahden sivut olisi oivallinen paikka puhua paikkakunnan asioista asiallisesti, eikä kuten jotkut kakaramaiset, kateelliset, sivistymättömät nimimerkit nälvivät ja puhuvat pahaa joistakin, ymmärtämättä kuitenkaan asioista tuon taivaallista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7132
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7079
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6205
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5248
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5225
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5120
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3485
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe