Jussin toive toteutui!

Jussi Halla-aho
34 min ·
Tiedoksi, että toiveideni mukaisesti ECR ehdotti ja parlamentti hyväksyi minut jäseneksi LIBE-valiokuntaan, joka käsittelee mm. maahanmuutto-, turvapaikka- ja liikkuvuuskysymyksiä, ulkorajavalvontaa, oikeus- ja poliisiyhteistyötä sekä ihmis- ja vähemmistöoikeuksia.

Ja media asiasta, kuin kusi sukassa?;)
1188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

WTF!!!

Äänestä

"Ja media asiasta, kuin **** sukassa?;)"

Heh hehehee! Jussi vain etenee kuten haluaa ja viherpunamedia ei voi mitään.

Jussi Halla-aho
Eilen
Päivä nro 3 on alkamassa. Ryhmämme pj. Syed Kamall kertoi eilen vähän tuskastuneen näköisenä, että suomalainen media on jahdannut häntä koko päivän. Etteikö hän OIKEASTI ole tyrmistynyt profeetta Muhammadia koskevista lausunnoistani.

Miten kauan ne jaksavat? Ilmeisesti aika kauan. Viisi vuotta sitten en olisi arvannut, että ne jaksavat ainakin seuraavat viisi vuotta.

Äänestä
  • Miten kauanko? Kuule, Jussi Halla-ahon, hänen puolisonsa, lastensa, vanhempiensa, sukulaistensa, ystäviensä tai häntä tukeneiden Suomen valtion virnanmaisten elämässä ei tule koskaan olemaan hetkeä etteikö halla-aholaisen uusnatsismin häpeävarjo heitä aina ja ikuisesti seuraisi.

    Pekka Eric auvinen oli halla-aholainen. Samoin Saari.

    Breivik julkaisi poliittisessa manifestissaan Jussi Halla-ahon tekstejä.

    Hiltunen äänesti katolta peruSS-liput liehuen.

    Yliopistomurhien suunnittelijat kirjoittivat vuosia nettiin vähemmistövihaa ja Halla-ahoa sekä Soinia ylistäviä tekstejä.

    Perussuomalaisten uusnatseilla on mahtavat suojelijat, korruptoitunut Suojelupoliisimme, Kokoomuksen luopiot ja Venäjän valtio. Mutta halla-aholaisten käynnistämien joukkomurhien uhrikasojen omaiset eivät unohda koskaan, Halla-ahon masinoiman vähemmistövainon uhrit läheisineen eivät unohda koskaan. Koskaan!

    Äänestä

ISÄNMAAN PUOLESTA EU-PARLAMENTISSA

Jussi Halla-aho kansalaisvapauksien sekä oikeus- ja sisäasioiden valiokunta
Sampo Terho talousvaliokunta



Jussi Halla-aho ja Morten Messerschmidt ovat johtavia poliitikkoja Euroopassa

Vaatimukset johtavaksi poliitikoksi
Rajatarkastukset takaisin
sosiaalietuuksien tuhlailu ulkomaille lopetttava

tuottivat
465 758 ääntä Morten Messerschmidtille
80772 ääntä Jussi Halla-aholle

MIKSI EUROOPASSA ÄÄNESTÄMME MESSERSCHMIDTIÄ, HALLA-AHOA, TERHOA, JUO EEROLAA, SOINIA, JUSSI NIINISTÖÄ ...

Jotta valhe paljastuisi

Komissaari Katainen vaatii Suomeen kaksi miljoonaa mamua
ja äkkiä kuulemma TYÖT VAATIVAT
http://www.taloussanomat.fi/uutiset/2008/05/27/suomi-tarvitsee-kaksi-miljoonaa-maahanmuuttajaa/200814366/12

MUTTA MIHIN TYÖHÖN NÄITÄ juurettomia mamuja tulee hallitsemattomassa maahanmuutossa?

Äänestä
  • VMP Seppo, VMP.

    Äänestä

"fiksut pärjää aina
Jussi Halla-aho
34 min ·
Tiedoksi, että toiveideni mukaisesti ECR ehdotti ja parlamentti hyväksyi minut jäseneksi LIBE-valiokuntaan, joka käsittelee mm. maahanmuutto-, turvapaikka- ja liikkuvuuskysymyksiä, ulkorajavalvontaa, oikeus- ja poliisiyhteistyötä sekä ihmis- ja vähemmistöoikeuksia.

Ja media asiasta, kuin **** sukassa?;)"

Joo ja älämölöjen konseptit sekoavat aina vaan pahemmin. HEH!

Äänestä

Jussi Halla-aho (ps.): jäsen, kansalaisvapauksien sekä oikeus- ja sisäasioiden valiokunta
varajäsen, sisämarkkinoiden ja kuluttajasuojan valiokunta

Sampo Terho (ps.): jäsen, talous- ja raha-asiain valiokunta
varajäsen, teollisuus-, tutkimus- ja energiavaliokunta

Soinin kommentti
http://timosoini.fi/2014/07/perussuomalaisilta-napakymppi/
Perussuomalaisille tärkeät talous- ja maahanmuuttoasiat kuuluvat em. valiokuntien toimialaan. Eurokriisi ja maahanmuuton ongelmat ovat Eurooppa-tason seurannassa. Olen iloinen ja tyytyväinen, että Jussi ja Sampo saivat ne paikat kuin he halusivat.

Äänestä

Persujen europuuhastelulla ei ole mitään merkitystä, on se leikkikehä pystytetty mihin valiokuntaan hyvänsä. Näennäispuuhastelulla saadut jättitulot sentään lohduttavat tätä ihmiskunnan pohjasakkaa.

Äänestä
  • Jussin on nyt parasta tehdö valiokunnissa justiinsa niinkuin Kamalli sanoo. Muuten lentää kuin leppäkeihäs.

    Äänestä

  • viisaat kertoo kirjoitti:

    Jussin on nyt parasta tehdö valiokunnissa justiinsa niinkuin Kamalli sanoo. Muuten lentää kuin leppäkeihäs.

    Onko jo kertonut koska sunniksi kääntyminen tapahtuu ???

    Äänestä

  • paljon rukouksia kirjoitti:

    Onko jo kertonut koska sunniksi kääntyminen tapahtuu ???

    Yleensä noi kääntymiset on hoidettu persupuolueessa varsinkin maanantaisin vilkkaan viikonlopun jälkeen...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


fiksut pärjää aina kirjoitti:

Jussi Halla-aho
34 min ·
Tiedoksi, että toiveideni mukaisesti ECR ehdotti ja parlamentti hyväksyi minut jäseneksi LIBE-valiokuntaan, joka käsittelee mm. maahanmuutto-, turvapaikka- ja liikkuvuuskysymyksiä, ulkorajavalvontaa, oikeus- ja poliisiyhteistyötä sekä ihmis- ja vähemmistöoikeuksia.

Ja media asiasta, kuin kusi sukassa?;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu