Kiitos henkilökohtaisesti Tampereen pormestarille kun valitsi linjan 26 esimerkiksi linjauudistuksesta ja mahdollistaa jostavan kulkemisen esimerkkinä pomppaan 26 tkl bussiin ja sitten Sääksjärven ramppiin ja Helsinkiin.Muuten uudistuksesta sen verran että miksei jo aikoja sitten linjanumero 1 olisi kiepannut Nokialle.26 linjalla asiat toimii mistä kiitos.
Pormestarille ruusu.
kiitos1
18120
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Elikä tarkoitan sitä että 26 tkl bussiin kun menee niin vaihtoehtona kestaa voi nousta bussiin Sääksjärven rampista.
Senat sakasin niin linja 26 osui nappiin uudistuksessa tkl linjoissa.
Minä en ymmärrä viestejäsi. Olisiko mitään, jos menisit kouluun opettelemaan kirjoitusta. Ja lähinnä kirjoituksen avulla välitettävää viestintää. Se niistä linjoista. Mitä, ruusua haluat ojentaa!
Ruusu (lat. erysipelas) on ihon syvä bakteeri-infektio. Sen aiheuttaa A-ryhmän (joskus C- tai G-ryhmän) beetahemolyyttinen streptokokki, ja se hoidetaan antibiooteilla. Ruusu on vakava, septinen infektio, joka saattaa hoitamattomana johtaa merkittävään kudostuhoon ja hengenvaarallisiin komplikaatioihin. Vesirokkoviruksen aiheuttama vyöruusu ja bakteerin aiheuttama ruusu ovat eri sairauksia.
Kirjoitit viestissä sana Minä niin kolahtiko niin pahasti tajuntaan viesti että tajuntasi sumemtui vististä.
Kirjoitit ettet ymmärtänyt jotain aloituksesta ja mitäs muuten tarkoittaa tuo sepetiikka ja ruususta tiedän sen verran että esiintyy myös kasvoissa.Koulutuspohjaltani olen akateemisen tutkinnon suorittanut.Kukaan ekonomi taikka muuten jälkeenjäänyt ei voi minulle väittää että yhteiskuntapolititiikassa on tehty virheitä.Demarit tätä yhteiskuntaa johtaa eikä kokkelit.
Se mikä sopii yhdelle, ei sovi toiselle. Jos yksi linja on jonkun yksittäisen ihmisen mielestä onnistunut, niin se ei yhtään ratkaise kokonaisuutta.
En kyllä sinällään löydä sitä puudelin ydintä, miksi pitää matkustaa ensin Sääksjärven ramppiin ja nousta siitä Helsinkiin menevään autoon. Kaukoliikenteen bussiin kyytiin pääsisi varmaan helpomminkin.
pormestarit, ne kaikki neljä onnetonta suojatyöpaikan haltijaa ei ansaitse ruusuja!
Tarpeettomia virkoja kaikki tyyni.
tai viisihän niitä onkin kaikkiaan.. niitä onnettomia.
Ja pormestari Ikosella toki on varaa ostaa ihan riittämiin ruusuja itselleen. Ei niitä enää tamperelaisten rahalla tarvitse hänelle ostaa. Siis jos jätetään huomiotta, että hänen ylisuuri palkkansa nyhdetään tamperelaisten selkänahasta.
Siis minkä vítun ruusun se aloittaja antaisi pormestarille. Vyöruusun tai jonkun muun vakavan infektion, tai purkkiin pistettävän ruusun.
Miksei mene antamaan eikä täällä retostele. Eikä ole edes retosteltavaa, koska sillä aloittajalla ihan oikeasti ole ikinä ollut aikomuskaan minkään ruusun ojentamiseen.
Pelkkä sanonta- Tyhjän lässyttäjä. Kirjoitusvirhegeneraattori koko aloittaja.
Miksi olet noin katkera?
Jep,nyt olen hieman selvinnyt tuosta aloituksesta ja sitä tarkoitin linjalla 26 että kuinka helppoa on mennä esim,Helsinkiin kun ensin menenee Tkl bussilla sääksjärvelle ja siitä markkinoituun halvat kyydit...Hesan reissu tulis kustantaan 10eur.
Eilen kävelin koiruuden kanssa i bussipysäkin ohi niin n,10ihmistä pysäkillä jep jep tiistaina itte testaan tuon jutun.Varmaan ärsyttä monia kirjoitustyylini.Ihmisille ajatuksena se että kuinka paljon meitä vedätetään julkisten kulkuneuvojen käytössä.Enemmän ne kritisoi jotka eivät edes käytä niitä.Tampereella pärjää komeesti ilman autoa.
Edelleenkin kysyn mitä järkeä on hinata itsensä Sääksjärven pysäkille? Eikö Helsingin autoon pääse mistään muulta pysäkiltä?
Kyllä on sekavaa viestintää. Ei mitään ajatusta. Surkimus. On varmaan se vyöruusu iskenyt päähän.
Onkos aloittajalle jo selvinnyt, mitä linjaa niinku ja mihin suuntaan. Ja äkkiä sitten kukkakauppaan, hopihopi.
Omasta mielestäni parhaiten uudistus toi tuolle linjalle 26 mitä Pormestarikin käytti niin pääsee myös Sääksjärvelle.
Jännä juttu sinänsä kun joskus kritisoin Tkl toimintaa niin tämä uudistus helpotti ihan hyvin ja käytän jatkossakin.
Villiruusun kasvatusta kandee ajatella.
Olinpa päivänä eräänä ystävärovastin kotona. Eipä aikaakaan, kun oli mentävä kusellé. Aioin pyyhkiä käteni lattialla olleeseen liinaan, mutta pelästyin; -Sehän oli Torinon Käärin Liina.
Nostin liinan ja viikkasin sen hyllylle nimikointikirjaimet päällepäin.
Rovasti paljasti, että ne nimikointikirjaimet TKL eivät merkitse Torinon Käärin Liinaa, vaan liina on TKL:n bussin ikkunaverho.
Huono vitsi sikäli, että TKL:n linja-autoissa ei koskaan ole ollut ikkunaverhoja. Kaukoliikenteen busseissa kylläkin.
HYVÄ VITSIPÄS