Kaikenkarvaiset Ystäväni

elikko

Onko monia jotka katsovat tätä sarjaa (huonosta ajankohdasta huolimatta?) Pienempänä sarja kuului ehdottomiin suosikkeihini ja nyt on videot ajastuksella joka aamu - kyllä se vanhempanakin vielä vaan on maan mainio.

Suosikkihahmoni on Siegfried joka ei ole koskaan väärässä!

2

307

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaimo on aivan hulluna kyseiseen sarjaan. Lomalla aloitimme katsomisen ja loman jälkeen nauhoitimme jokaisen osan ja katsoimme sitten illalla. Aivan kelvollinen, lämmin ja elämänmyönteinen sarja jossa ei ammuta eikä riehuta.

      Vaimo jäi sairaslomalle ja nyt ei ole tullut katsottua kuin muutama jakso kun en ole nauhoittanut muuloinkuin vaimon vaatimuksesta. Kun sarja muuttui sodanjälkeiseen aikaan ja Helen vaihtui ja kodinhoitaja vaihtui oli vaimo hieman nyreissään.

      Siegfried on myös vaimon suosikki, mies jolla sydän paikallaan kun tarve vaatii. Ovat nämä Farnonin veljekset melkoisia naisten liehittelijöitä. Aluksi James oli aivan hyvä mutta ehkä liian kiltti ja väritön. Alkuperäinen Helen oli aivan hurmaavan suloinen, tämä uusi ei vedä vertoja alkuunkaan.

      Mahtavia näyttelijäsuorituksia kaikilta osin. Se vähän hirvitää kun nämä näyttelijät työntävät kätensä kyynärpäätä myöten lehmän värkkiin ja vetävät vasikoita ulos. Melko autentista toimintaa, saavatkohan he likaisentyönlisää?

    • eläinsarjojen ystävä

      On aivan ehdottomasti parasta, mitä teeveestä tulee. Olen tätä sarjaa seurannut silloinkin kun sitä on jo vuosia sitten lähetetty, pariinkin kertaan kai. Nyt olin jo ehtinyt toivoakin että sarja uusittaisiin taas, ja toiveeni toteutui, siitä kiitos TV 1:lle. Kaikki sarjan henkilöt ovat hyviä, erityisesti pidän veljesparista Siegfried ja Tristan. Kun Helen vaihtui, olin pettynyt, ensimmäinen oli niin hurmaava.
      Todella värikästä ja todenmakuista elämää, perustuuhan se todellisiin tapahtumiin.
      Suren jo etukäteen sitä, että sarja joskus loppuu. Sitten varmaan haen kirjastosta Herriotin kirjat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      207
      4486
    2. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      186
      2521
    3. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      67
      1482
    4. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      96
      1190
    5. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      125
      1099
    6. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      102
      1061
    7. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      71
      1036
    8. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      131
      977
    9. Bim bom ovikello soi!!

      Mitä tekisit jos kaivattusi ilmestyisi ovesi taakse?
      Ikävä
      107
      957
    10. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      9
      892
    Aihe