http://oikeuttaelaimille.net/vetoomus-ei-tukea-karsimykselle
http://oikeuttaelaimille.net/
Katselin noita sivuja.
Tuli mieleeni, että koskahan me ihmiest saadaan oikeutemme?
Varsinkin kun tässä vanhuus odottaa ja se hoito. Resussit on vähissä ja vaipat, sekä sänky.
Tuskin se eroaa noista sioista.
Kyllä ihmisten puolesta ääni on vähissä, sehän maksaa nuorille, jos joutuukin töihin vanhustenhoitoon, meinaan sinne ei ole tunkoa koulutukseen, mutta sikojen puolesta ääntä riittää.
http://oikeuttaelaimille.net/
Katselin noita sivuja.
Tuli mieleeni, että koskahan me ihmiest saadaan oikeutemme?
Varsinkin kun tässä vanhuus odottaa ja se hoito. Resussit on vähissä ja vaipat, sekä sänky.
Tuskin se eroaa noista sioista.
Kyllä ihmisten puolesta ääni on vähissä, sehän maksaa nuorille, jos joutuukin töihin vanhustenhoitoon, meinaan sinne ei ole tunkoa koulutukseen, mutta sikojen puolesta ääntä riittää.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Olen 66v. ja ajattelen eri tavalla. Minulla on puhelahja ja voin sanoa, mistä pidän ja mitä tahdon.
Eläin on AINA ihmisen armoilla ja on tyytyminen siihen, mitä saa. En yhtään kadehdi esim. tuotantoeläimen osaa.
Itselläni tuskin tulee edes vanhainkodissa niin huonoja oloja että pitää sikoja kadehtia.
Ajatelepa niitä nälkiintyneitä kissoja ja koiria, joita tulee esille viikottain. MIKSI ihmiset ottavat lemmikkejä, kun ne sitten lemmikkejä pidetään nälissään. MILLOIN aletaan tekemään säännöllisesti yllätystarkastuksia koteihin. Kustannukset voitaisiin periä lemmikkien omistajilta. Jos kissatkin voisivat olla vapaina ja pyydystää ruokansa, niin eipä nälkiintymisiä olisi. Kissoja kuitenkin pidetään vangittuina ja pääsevät silloin ulos kun ihminen haluaa käyttää ulkona tai jättää käyttämättä.
https://www.amnesty.fi/
Katsele heidän sivuja, ja mieti mitä voisit ITSE tehdä asioiden parantamiseksi!
"Eläintensuojelijoiden" mollaaminen ei auta yhtään "ihmisten oikeuksien" parantamiseen!
PS. "Eläinten suojelijat" ovat myös varsin aktiivisia ihmisoikeuksien suojelijoita... OLETKO SINÄ?
varsin aktiivisia käyttämään muiden maksamia verovaroja.nämä paska aktiivit eivät omaansa kyllä ole pistäneet likoon mihinkään kuten sini saarelasta näkee vaan kyse on aina muiden tuottamasta varallisuudesta mitä työnnetään omiin hämäräperäisiin tarkoituksiin.
Eläimillä on aivan hyvät oltavat, nuo suojelijat ovat mieleltää kipeetä porukkaa, parempi olisi heidän keskittyä vaan omaan elämäänsä, ja jättää hölyn pöly- haihattelu vähemmälle.
oikeutta eläimillehän ei saa valtiolta mitään tukea johtuen toiminnan rikollisuudesta ja hämäräperäisyydestä.:)
asiahan on niin, että ensin kun saadaan eläimille pikkuisen parannusta, tulee ihmisten heikoimmat perässä. On tuo nähty kautta historian. Ensin oli ELÄINSUOJELU-AATE, yhdistykset ja saatiin lakikin, sitten tuli LASTENSUOJELULAKI, ja lopulta myös turvagtalot naisille, ja huutolaiset pääsi vanhiankotiin!
sama marssijärjestys kautta euroopan. Suomessakin eläinsuojeluyhdistys on vanhempi kuin mannerheimin lastensuojeluliitto.
Joten kaikki kannatus eläinten olojen parantamiselle, ilman ilkkumista ja ihan oikeesti tosissa, sitten puolensadan vuoden viiveellä saadaan ihmispuolenkin asiat kuntoon
Suomessa tuotantoeläimillä on hyvät olot. Sioillakin on kansainvälisen tutkimuksen mukaan parhaimmat olot Suomessa.
Luulen, että kaupunkilaistunut yhteiskunta on vieraannuttanut ihmisiä eläimistä ja niistä huolehtimisesta. Monesti hyvässä tarkoituksessa tehty lemmikkieläimenkin hankinta ei lopputuloksena ole eläimelle hyvä.
vihernarsismin tarkoitus on kieltää kaikki ihmisten hoidossa olevat eläimet
vihernarsismin perusaatehan on saada kaikki ihmisten hoidossa olevat eläimet kielletyksi,meinaatko nyt sitten kieltää sairaat ja vanhuksetkin viiveellä?
eikö eräs saksalainen kiihkeä vihernarsismin kannattaja jo 40 luvulla yrittänyt tätä?
Kyllä sinun "älykkyytesi" on tullut selväksi ilman natsikorttiakin.
Jankuta vielä lisää viisauksiasi...
no jankutetaanpa.
paljonko nämä ystävälliset oe animalia ym.ovat pistäneet likoon yhteiskunna,niiden muiden puolesta?
käsittääkseni tuottajilla,vaikka niillä meinis kuinka helevetin huonosti,niillä menee koko ajan teidän hyödyksi tuotosta,kuinka teillä näin kauniina aaamuna,eihuvittais herätä?
Taitaa tuo sekopää itte kirjoitella sängyn pohjalta ja nostella tukia. Mielenterveysongelmat on todella yleisiä nykyään, ja vie työkykyisen miehenkin sängyn pohjalle. Hm, voi voi :(
"no jankutetaanpa.
paljonko nämä ystävälliset oe animalia ym.ovat pistäneet likoon yhteiskunna,niiden muiden puolesta?
käsittääkseni tuottajilla,vaikka niillä meinis kuinka helevetin huonosti,niillä menee koko ajan teidän hyödyksi tuotosta,kuinka teillä näin kauniina aaamuna,eihuvittais herätä? "
Olihan "tuotos" :D
taisi sattua omaan nilkkaan,menehän nyt töihin.