Miessakit

Trolli-peikko

1

307

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mies

      Minä vain ihmettelen miksei miehet saa aikaseksi sitä itsenäistä miestutkimusta. Sen jälkeen ei tarvitsisi enää valitella sitä tosiasiaa, että femakot torpedoi nais-agressiotutkimuksia ja että tasa-arvotutkimus ja tasa-arvo toimii feministien ehdoilla. Sun muuta, sun muuta.

      Mikähän sen tekee niin vaikeaksi?

      Ainakin Norjassa löytyy itsenäinen miestutkimus.

      Onko se ajan henki vai?

      Tosin onhan tässä otettava huomioon, että miesten tekemä tasa-arvotutkimus olisi sitä sovinistien tutkimusta. Heh.

      Mutta ajan hengestä. Siinähän mylvii oikein kansakunnan presidentti. Presidentti, vastuuhenkilö, feministi, ja sosiaali-biseksuaali, jolla on koko suku sekasin, ja sanoi vaalikampanjassaan että kannattaa tasa-arvoa. Noh, eiköhän jokainen jo tajua mitä se "tasa-arvo" nykyään tarkottaa, ja Tarekin on näyttänyt omalta osaltaan miten kalaa kuuluu maustaa.

      Joten ehkä tuohon molempien sukupuolten "tasa-arvon" tilalle keksitään vielä joku uusi sanakin. Suomen kieltähän on väitetty rikkaaksi.

      Jaa-a. Naisia kiusataan sukupuolen perusteella, niitä syrjitään ja niille kasvaa kohta rintakarvoja. Ja miehet ne erittää naishormoneja, käy kauneushoitolassa, kuolee ennenaikojaan ja spermat alkaa vähenemään. Voi, voi tätä kansakuntaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      35
      2875
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2671
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      30
      2385
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1904
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1513
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    7. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      27
      1389
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      102
      1203
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1183
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1025
    Aihe