Tulin ensinmäistä kertaa tänne Turun uuteen apteekkii. Jää kyl ihan tasan viimeiseks kertaa tänne! Oon suuri Vares fani ja olin otettu, ku sattumalt tulin tänne missä Vares leffoja on kuvattu. Olen ehkä massa ihmisten mielestä bombodaa ihQquu vaikka oonkin iältäni 22v. ERÄS baarimikko jäi kaivelemaa ikävästi tunteisiin. Pyysin tiskiltä näytettyäni henkkarini kokemattomana varovasti josko olisi mustikka shottia. Baarimikko vastasi että ei oo. Sit pyysin no voisitko tehä mulle jonkun sortin vastaavanmoista hyvänmakuista, nannanmakuista shottia. Baarimikko vastasi, että ei me ei olla mikään cocktail baari. Jäi ihan sairaan paska maku. Vaiks nyt jo ymmärsin peremmälle tultuani, et tästä paikasta ei saa välttämättä erikoisimpia cocktaildrikkejä, mutta asian olisi voinut vaikka ilmaista vähän ystävällisemmin, esim. Ehdottamalla tarjolla olevia makeita juomia...
Uusi Apteekki Turku
Jonu
1
280
Vastaukset
- Pettynyt asiakas
Juu en tiedä, miks jotku baarimikot katsoo asiakseen vittuilla maksavalle asiakkaalle. Löytyy ainaki Tampereelta monta paikkaa, missä huono palvelu. Sit aina valitetaan, et asiakkaat käyttäytyy huonosti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851559
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2081530Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441154Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad44846- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21710- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617