Sanoma Magazinen tilaajalahjat

eipä ole näkynyt

Tilasin lehden tammikuussa, jossa luvattiin tilaajalahja.
Toukokuussakaan ei sitä näykynyt ja laitoin palautetta, pahoittelivat ja sanoivat lahjan tulevan neljässä viikossa.
Kesäkuussakaan ei näkynyt ja laitoin palautetta, lupasivat kaksi lisänumeroa ilmaiseksi sekä laittavat lahjan kiirrellisenä tulemaan.
Nyt heinäkuussa ei vieläkään mitään kuulunut, eikä palautteeseen vastata.

Onko muilla kokemuksia luvatuista ja saamatta jääneistä tilaajalahjoista.
Olisivat edes reiluja ja kertoisivat, onko lahjaa edes todella tulossa.

5

651

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tekniikan Maalima

      Tekniikan maailman/Otavamedian myyjä lupasi joskus pitkän jankkaamisen jälkeen kaksi tilaajalahjaa, taskulampun ja monitoimityökalun. Tuli vain toinen. Olin maksanut jo laskun kun tein reklamaation aiheesta. Alkoi pitkä meilikeskustelu siitä, että aina tulee vain yksi lahja per tilaus. Myyjä kyllä hyvin ymmärsi, kun sanoin tekeväni tilauksen, jos saan molemmat lahjat.

      Otavamedian mielipide oli, että kun olet laskun maksanut niin olet hyväksynyt ehdot. En saanut peruttua kauppaakaan, kun koko summa oli jo maksettu. Tosin puhelinmyyjän puhelimitse sopimat asiat eivät toteutuneet.

      Sitten puhelinmyyntifirman joku esimies (nuori tyttö) soitti ja pahoitteli suoraan listasta lukien, mitä pitää sanoa. Lopputuloksena edelleen vain yksi tilaajalahja.

      Enpä ole tilannut Otavamedian lehtiä enää, muuten kyllä lukemista tulee paljon. Ja se toinen tilaajalahja, pieni Maglite maksaa ehkä pari euroa, mutta sen takia Otavamedia halusi menettää asiakkaan.

    • yks kakkaa kanan kakkaa

      Minä en tilaa lehtiä siksi että saisin lahjoja.
      Enpä kyllä tilaa muutenkaan enää. Enkä vastaa tuntemattomiin numeroihin. On ne vähitellen alkaneet jättää rauhaan!

      • jfjfhjfhhjfdg

        Vanha äiti myös netitön ja sitten saa tilauksia jatkuvasti peruta omalta koneelta kun yleensä jo tehty melko mahdottomaksi ilman tunnuksia.Myös nuo lahjatkin hoituu sitten Kiinan rihkamakaupoista tuossa tuokiossa jos niihin niin kova hinku.


    • HuijattuOlo

      Tilasin maaliskuussa lehden, jossa tilaajalahjana marimekon laukku. Maksoin laskut ajallaan, vaan eipä tilaajalahjaa ole saatu lähtemään vieläkään. Olen soittanut maksulliseen asiakaspalveluun kaksi kertaa, luvataan ja luvataan.

    • Anonyymi

      Sanoma Magazines sama juttu eivät toima tilaajalahjaa vaikka on luvattu 3 kertaa palutteeseen vastaten, että toimittavat. Täyttää lievän peroksen tunnusmerkistön, mutta kukaan tuskin vaivautuu lähtemään oikeuteen. Mutta älkää uskoko tilaajahjan saantiin ja boikotoikaa Sanoma Magazinesin lehtiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi

      Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va
      Maailman menoa
      315
      1273
    2. Sysmän "ilon päivä"

      Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan
      Sysmä
      73
      886
    3. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      61
      813
    4. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      120
      683
    5. Riitastako pelastaja

      Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt
      Kemijärvi
      43
      670
    6. Joka ilta mietin

      sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka
      Ikävä
      38
      662
    7. mielikuva

      Mitä luulet hänen ajattelevan sinusta?
      Ikävä
      50
      606
    8. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      47
      600
    9. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      52
      578
    10. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      95
      542
    11. 45
      537
    12. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      48
      515
    13. 32
      511
    14. Millaisen talvitakin haluaisit?

      Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain
      Sinkut
      84
      485
    15. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      9
      476
    16. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      22
      470
    17. Olisitko nainen ihan nolona

      Jos et saisikaan sitä nousemaan...
      Sinkut
      79
      447
    18. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      29
      438
    19. Onko kahvila Retro samalla pub???

      Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm
      Kuhmo
      8
      437
    20. Iivari esittää poliisin tutkintaa

      Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivari on pannu ison pyörän liikkeelle. Entinen Kemijärven historian lyhimmän kaupunginj
      Kemijärvi
      21
      411
    Aihe