Sanoma Magazinen tilaajalahjat

eipä ole näkynyt

Tilasin lehden tammikuussa, jossa luvattiin tilaajalahja.
Toukokuussakaan ei sitä näykynyt ja laitoin palautetta, pahoittelivat ja sanoivat lahjan tulevan neljässä viikossa.
Kesäkuussakaan ei näkynyt ja laitoin palautetta, lupasivat kaksi lisänumeroa ilmaiseksi sekä laittavat lahjan kiirrellisenä tulemaan.
Nyt heinäkuussa ei vieläkään mitään kuulunut, eikä palautteeseen vastata.

Onko muilla kokemuksia luvatuista ja saamatta jääneistä tilaajalahjoista.
Olisivat edes reiluja ja kertoisivat, onko lahjaa edes todella tulossa.

5

592

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tekniikan Maalima

      Tekniikan maailman/Otavamedian myyjä lupasi joskus pitkän jankkaamisen jälkeen kaksi tilaajalahjaa, taskulampun ja monitoimityökalun. Tuli vain toinen. Olin maksanut jo laskun kun tein reklamaation aiheesta. Alkoi pitkä meilikeskustelu siitä, että aina tulee vain yksi lahja per tilaus. Myyjä kyllä hyvin ymmärsi, kun sanoin tekeväni tilauksen, jos saan molemmat lahjat.

      Otavamedian mielipide oli, että kun olet laskun maksanut niin olet hyväksynyt ehdot. En saanut peruttua kauppaakaan, kun koko summa oli jo maksettu. Tosin puhelinmyyjän puhelimitse sopimat asiat eivät toteutuneet.

      Sitten puhelinmyyntifirman joku esimies (nuori tyttö) soitti ja pahoitteli suoraan listasta lukien, mitä pitää sanoa. Lopputuloksena edelleen vain yksi tilaajalahja.

      Enpä ole tilannut Otavamedian lehtiä enää, muuten kyllä lukemista tulee paljon. Ja se toinen tilaajalahja, pieni Maglite maksaa ehkä pari euroa, mutta sen takia Otavamedia halusi menettää asiakkaan.

    • yks kakkaa kanan kakkaa

      Minä en tilaa lehtiä siksi että saisin lahjoja.
      Enpä kyllä tilaa muutenkaan enää. Enkä vastaa tuntemattomiin numeroihin. On ne vähitellen alkaneet jättää rauhaan!

      • jfjfhjfhhjfdg

        Vanha äiti myös netitön ja sitten saa tilauksia jatkuvasti peruta omalta koneelta kun yleensä jo tehty melko mahdottomaksi ilman tunnuksia.Myös nuo lahjatkin hoituu sitten Kiinan rihkamakaupoista tuossa tuokiossa jos niihin niin kova hinku.


    • HuijattuOlo

      Tilasin maaliskuussa lehden, jossa tilaajalahjana marimekon laukku. Maksoin laskut ajallaan, vaan eipä tilaajalahjaa ole saatu lähtemään vieläkään. Olen soittanut maksulliseen asiakaspalveluun kaksi kertaa, luvataan ja luvataan.

    • Anonyymi

      Sanoma Magazines sama juttu eivät toima tilaajalahjaa vaikka on luvattu 3 kertaa palutteeseen vastaten, että toimittavat. Täyttää lievän peroksen tunnusmerkistön, mutta kukaan tuskin vaivautuu lähtemään oikeuteen. Mutta älkää uskoko tilaajahjan saantiin ja boikotoikaa Sanoma Magazinesin lehtiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      131
      3970
    2. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      20
      3558
    3. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      17
      3407
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3357
    5. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      61
      3254
    6. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      49
      3061
    7. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2925
    8. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      80
      2769
    9. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2677
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2387
    Aihe