Persujen kannattajien sivistyneisyystaso

Mitä kertoo persuista se, että 90% kannattajista ei osaa edes yhdyssanoja (esim. "suku puoli neutraali avio liitto laki") ?
Muukin kirjoitustaito on useimmilla vähän "niin ja näin".
1777
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Töppis on hyvä siinä hommassa minkä parhaiten osaa, ilman sarvia ja hampaita.

Äänestä

älä pilkkaa. kyllä perus suomalaiset osaavat aivan hyvin kaikki yhdys sana mitä vaan vastaan tulee. ne ovat perus suomalaisille itse asiassa yli helppoja. perus suomalaisilla on korkea koulu sivistystä vaikka muille jakaa. kaikki perus suomalaiset ovat käyneet perus koulun. ainakin ala asteen. osa jopa ylä asteen.

ulko mailla perus suomalaiset ovat matkustaneet paljon. tästä vankka ulko politiikan tuntemus. parasta aikaa moni perus suomalainen on tutustumassa esi merkiksi saksalaiseen kulttuuriin aava saksalla. lisäksi suomen eteläinen naapuri, ahvenan maa on tutuksi perus suomalaiselle. jotkut ovat käyneet jopa haapa rannassa saakka.

Äänestä

VIHER PELLE Brax JOKA JAHTASI HALLA AHOA ON MYÖS JÄRJETTÖMÄN SAKOTTOMAN LAIN TAKANA

Soini on luvannut kuluttajan suojan, vihreiden kanssa ei pelehditä
Äänestä Perus suomalaisia, viherville niinistön valta kapenee

Tämä on tärkeintä ei yhdys sanat ja niiden yhteen kirjoitus

loppu aggressiiviselle mamu tukselle
viher pellet poliitti seen nurk kaan


Myymälävarkauksia ja näpistyksiä ilmoitetaan liiton mukaan poliisille joka vuosi noin 47 500.
"Häiriökäyttäytyminen on lisääntynyt. Osa ei välitä yhtään mitään. He suurin piirtein repivät sakkolapun, kun näkevät, että siitä ei seuraa heille mitään", Räisänen sanoo
Kaupan liitto. Liiton asiamies

http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=454517
Tuija Brax armas oikeusministerimme (vihr.) saitte aikaan sakkolain, josta myymälävarkausista ei joudu vankilaan, vaikka sakot jäisi maksamatta. Nyt myymälävarkausien määrä on lisääntynyt hälyttävästi ja valtio ottanut tässäkin "takkiinsa", kun sakot jää varattomilta maksamatta ja linnaankaan ne eivät joudu, joten tässä kaikille työttömille vinkki - ei kun varkaisiin, kun siitä ei mitään seuraamuksia ole.

Tämäkin paskalaki tehty ituhipin vetämänä ja tässä hyysätään mustalaisia ja somaleita, jotka ovat suurimpia varkaita (toki siinä sivussa menee suomalaiset narkkarit), mutta PASKAN LAIN SAITTE AIKAAN.

http://www.hs.fi/kotimaa/Sakkojen muuntorangaistus harkinnassa neljästä maksamattomasta sakosta vankilaan /a1404696182645

Poliisin antamien sakkojen muuntaminen vankeudeksi lopetettiin vuonna 2008, koska sakkovankien määrää haluttiin vähentää.
Oikeusjärjestelmä alkoi kärsiä uskottavuusongelmasta, kun maksamatta jätetyistä sakoista ei seurannut mitään.
Oikeusministeriön hallitusneuvos Leena Kuusaman mukaan nyt muuntorangaistukset palautettaisiin vain osittain. Sekään ei silti ole läpihuutojuttu.
"Jos muuntorangaistus palautetaan, se tarkoittaa, että vankimäärä ja eri viranomaisten työmäärä kasvavat. Kustannukset lisääntyisivät, kun kuitenkin määrärahoja vähennetään joka paikassa

Äänestä

muulla ei ole väliä lun han saamme työntää ylä mäkeen ja kehua isä timoa

Äänestä

Uutisonti ja eduskunnan lakiasiainvaliokunta käsitteli tasa-arvoista avioliittolakia eikä sukupuolineutraalia avioliittolakia vaikkakin tarkoittavat samaa asiaa. Mutta tarkennus vain aloittajan kaltaisille apinoille, jotka eivät tiedä mitä asioita käsitellään ja millä nimillä.

Äänestä
  • tiedät kyllä mistä elimestä

    Äänestä

  • .... Ja tässä saitte näytteen persun sisälukutaidottomuudesta.

    Äänestä

  • Apinoiden planeetta kirjoitti:

    .... Ja tässä saitte näytteen persun sisälukutaidottomuudesta.

    Ja tässä Sirkus Finlandian uusin esitys!!! Apina joka osaa kirjoittaa tietokoneella!!!

    Äänestä

  • Apinoiden planeetta kirjoitti:

    .... Ja tässä saitte näytteen persun sisälukutaidottomuudesta.

    Saitko melaa persukseen tänään?

    Äänestä

  • Klovni nauraa kirjoitti:

    Ja tässä Sirkus Finlandian uusin esitys!!! Apina joka osaa kirjoittaa tietokoneella!!!

    Vielä kun saataisiin persu joka osaa kirjoittaa :D

    Äänestä

  • Perussuoli kirjoitti:

    Vielä kun saataisiin persu joka osaa kirjoittaa :D

    Saisitte mihin ? Osaisi kirjoittaa yhtä älykkäästikö kuin sinä :D

    Äänestä

Avaaja mäntti ei tiedä, kuin demuhomopuskan kuulumiset!

Äänestä

Kysyin tohtori Sakari Puistolta
mitä mieltä hän on mustan aukon Hawkingin kiehumisen suhteesta Planckin säteilyteoriaan
ja näiden liittymisestä tapahtumahorisonti
siis viime kädessä mustan aukon itsensä

olemassaoloon

Odotan vastausta kerron kun saan spostilla

sillä aikaa voitte lukea täältä
http://www.perussuomalaiset.fi/eurovaaliehdokas-sakari-puisto/

Äänestä

Sillä oikealla kieliopillisella ilmaisuasulla ei juurikaan ole merkitystä, jos ei ole mitään sanottavaa, kuten aloittajalla ja aina yhtä älykkäällä kysyjä. on käynyt - taas kerran.

Äänestä
  • Tästä pääsee kun pelle-kysyjälle ei vastaa
    ihan sama mitä se kirjoittaa

    Eikä politiikassa tutkinnot älykkyys tms. ole valinnan perusta
    katsotaan vaikka Räsästä, lääkäri erinomaiset opintotiedot
    ja häntä riepotetaan puolueessa niin, että itse lopettaisin koko
    politiikan ja lähtisin lääkärin töihin.

    Äänestä

Ovatko Timpan sutkautukset peräisin kopsupullosta?

Äänestä

Lue monikulttuuristen kulttuurista tuhota ruokaa estoitta
ja väestöräjähdyksestä, kombinaatio mikä tuhoaa maailman

Siksi tarvitaan Perussuomalaisia, mamutuksen estämiseen, Soinin kommentti
http://timosoini.fi/2014/07/perussuomalaisilta-napakymppi/
Perussuomalaisille tärkeät talous- ja maahanmuuttoasiat kuuluvat em. valiokuntien toimialaan. Eurokriisi ja maahanmuuton ongelmat ovat Eurooppa-tason seurannassa. Olen iloinen ja tyytyväinen, että Jussi ja Sampo saivat ne paikat kuin he halusivat.

Monikulttuurinen kauheus
http://keskustelu.suomi24.fi/node/12350620#comment-68699988
Monikulttuurisuus aiheuttaa valtaisaa ruokahävikkiä

Monikulttuurisuushyysärit vasliitto, vihreät ja rkp tuhoavat maailmaa ekologisesta

Arabnews kertoo saudeista

FOOD WASTAGE CULTURAL PRACTICES
http://www.arabnews.com/news/554911
Food wastage remains a serious concern
RIYADH: ABDUL HANNAN TAGO


He added that there are several reasons for the large quantities of food wasted in the Kingdom, including misconceptions about food hygiene, and the abundance of food supplies, which allows people to take advantage of the surplus. He also pointed to the prevalence of cultural practices and traditions that give rise to food wastage.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apinoiden planeetta kirjoitti:

Mitä kertoo persuista se, että 90% kannattajista ei osaa edes yhdyssanoja (esim. "suku puoli neutraali avio liitto laki") ?
Muukin kirjoitustaito on useimmilla vähän "niin ja näin".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu