OneWorldBux & ProBux PTC, ansaitse mainoksia katsomalla!

PTC-Jay

Hei, itse olen aika uusi käyttäjä näillä ptc-sivuilla, koska aiemmin en ole edes kunnolla ko. sivuihin perehtynyt. Olen ajatellut että jotain huijausta tms. Itse asiassa ei ole huijausta, eikä maksa mitään rahallisesti aloittaa.

Aikaahan tässä menee ja sitä pitäisi olla päivittäin käytettävissä tähän hommaan että saa turvattua tienestit. Klikkaat siis toisten maksamia mainoksia josta nettisivusto maksaa sinulle. Voit hommata mukaan omia referraaleja tai vuokrata/ostaa riippuen sivustosta.
---
http://www.probux.com/?r=Jay1973

ProBux maksaa 0,001 - 0,01$ / mainos. Tänne voit vuokrata referraaleja. Sekä tietysti hommata omia.

----
http://www.oneworldbux.com/?ref=Jay1973

OneWorldBux maksaa 0,0015 - 0,03$ / mainos. Tänne voit sekä vuokrata että ostaa referraaleja. Ja tietysti hommata omia.
----

Kannattaa kokeilla, et menetä mitään paitsi viime kädessä hieman aikaa ja mahdollisuuden tienata taskurahaa tai enemmänkin.

Suosittelen liittymään jompaankumpaan tai molempiin

9

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • teinitrashia

      Helkutan Pöllö !!

      SUKSI HEVONKETTUUN sijoituspalstalta !

      Klik klik klik vaan itselles, ja "tienaa 70c kuussa" hölynpöly.

      Kehtaakkin mainostaa näitä teinituotteita...HAH.

      No toivottavasti olet lapsi, ainakin mieleltäsi.

    • amatöörisäästäjä

      Eipä tuo kovin kummoiselta sijoitukselta vaikuta. Pikemminkin todella huonosti palkatulta työltä.

    • Jouluja

      Moi,

      Hankkikaa suoria referaaleja, niiden kanssa ei joudu huijatuksi kyseisillä sivuilla. Vuokrareferaalit on täyttä huijausta jokaisella sivustolla jossa vuokraus on mahdollista!!!

      Mainostamiseen kannatta panostaa rohkeasti, itse omistan 3 eri sivustolla melkein 4200 suoraa referaalia ja rahaa tulee mukavasti. NeoBux mukamas luotettavin, eipä ole. Kovin uskottava kusetus sanon minä. Juurikin vuokrareferaalien takia.

      Itse mainostan eri PTC sivustoilla, mutta välillä tuntuu että maksamani ilmoitukset menee aivan huomaamatta hukkaan. Olen suurimman osan referaaleistani saanut erilaisilla sivuilla jonne voi lisätä oman bannerin. Nämä ovat huomattavasti edullisempia kuin ptc sivuilla mainostaminen ja tuntuu itselläni tuottavan paremmin.

      Nykyään mainostan pelkästään kahdella sivulla, mainostan n. 37$ viikossa ja referaaleja olen saanut keskimäärin 170 viikossa.
      Suosittelen seuraavia:
      http://money-4-you.wix.com/ad25week

      http://www.easyhits4u.com/?ref=keklu

    • Appeiini

      Googlettelemalla löytää aika helposti potentiaaliset huijarisivut ja luotettavat toimijat. Toki mikä tahansa ptc-sivu voi kaatua minä hetkenä hyvänsä, joten ainakin jos rahaa aikoo sijoittaa (mikä ei ole missään nimessä välttämätöntä), en suosittele iskemään yhteen paikkaan hirveää summaa. Viime aikoina no-no -listalleni on päätynyt Probux, Zapbux, Fusebux ja Ojooo. Sen sijaan mm. Clixsense ja Buxp ovat erinomaisessa maineessa. Ja ainahan kannattaa muistaa, että se mikä kuulostaa liian hyvältä ollakseen totta, ei varmasti ole totta.

      http://www.clixsense.com/?6497403

      http://buxp.org/?r=appeiini

    • Ihmettelijä_

      Olen klikkaillut ja saanut rahaa probux.com-sivustolta. Nyt kun yritin saada omani pois PayPalin kautta, se ei ole käytössä. Vaihtaakseni noston Payzan kautta, Probux-sivusto on ollut kiinni viime perjantaista 10.10.14 alkaen. Ylläpito ei vastaa sähköpostiviesteihin eikä mitään kautta saa yhteyttä Probuxiin. Onko tämäkin kuitenkin huijarifirma?

    • kaikki bux-sivut

      Bux-sivustot ovat huijausta. Menetin kolmisen sataa muutama vuosi sitten.

    • Appeiini

      Probux, Zapbux ja Fusebux kaatuivat samoihin aikoihin. Tämä riski liittyy kaikkiin näihin sivustoihin ja lopulta se on silkkaa spekulaatiota mikä on luotettava ja mikä ei. Esim. Probuxilla oli hyvä maine, mutta sinne hävis. Riskistä huolimatta tienaamisen mahdollisuus on todellinen. Tällä hetkellä suosikkisivuni on Paidverts ja tuosta piäsee kokeilemmaan: https://www.paidverts.com/ref/Appeiini

    • Tompetsam
    • ptc-saitteja

      Ikävä kyllä ProBux oli huijaus-saitti ja saman adminin uusi saitti todennäköisesti myös (KayAds). Olen jäsenenä seuraavissa hyväksi osottautuneissa saiteissa:

      NeoBux: http://goo.gl/4O0kMN

      ClixSense: http://goo.gl/6LP5Hj

      PaidVerts: http://goo.gl/3ydlwY

      DigAdz: http://goo.gl/jTy9mY

      ja BuxVertise: http://goo.gl/eePYgm

      ja uusi PaidVertsin copycat, johon ei ainakaan vielä kannata kovin paljon luottaa, mutta on mielestäni kokeilemisen arvoinen. AdVertzer: http://goo.gl/9rJTtK

      Kiitos kaikille linkkini kautta rekisteröityville.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      41
      4608
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      53
      2494
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1014
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      995
    5. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      113
      868
    6. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      60
      847
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      70
      834
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      785
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      780
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      48
      726
    Aihe