Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

KENON trikkikuvaus?

Jos KENOARVONTA ei ole KUSETUSTA; miksi se sitten pitää pätkiä KAMERASSA 3 sekunnin PÄTKIIN?!?! Miksi EI YHTÄ ISOA kuvakulmaa, JOSSA NÄKYY; että arvontaa EI EDITOIDA - nyt emme näe kuin KAKSI ensimmäistä PALLOA arvonnan alussa tippuvan härveliin.

Missään muussa arvonnassa tällaista kuvaustekniikkaa ei käytetä. MIKSI SITTEN KENOSSAA????? VOISIKO JOKU VIISAS VASTATA?

Kenon numeroiden lukija tekee liioitellun voimakkaita liikkeitä pallojen suuntaan ''lukiessa niitä''.
12101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ihan sama mitä ruudussa näkyy, sama kitinä jatkuu:)))))))

Äänestä

Ei ole.

Äänestä

15 palloa ei näy, mistä ne sinne kouruun tipahtaa. Kyllä se minustakin editoidulta vaikuttaa ja näin ei tarvi ihmetellä, miksi 5 oikein voittoja lähinnä napsahtaa. 15 palloa kun voidaan erikseen editoida nauhalle.

Äänestä

näkeehän tuon selvästi ettei arvonnassa ole 70 palloa vaan noin 50kpl....kai valittujen pallojen ohjaus olisi muuten liian hankalaa. Rahapelien takana on velkainen Suomen valtio joten miksi ihmeessä se jakaisi esim kenossa 50c panoksella 100,000e muutaman numeron ruksaamisesta ruutuun? Huijaus on ilmiselvää, on testattu eri numerosarjoilla ja kummasti viilettää arvotut numerot vierestä.

Äänestä
  • Kysymys on samasta asiasta mitä e-bingossa.
    Pelaa rivit ja katso alkuarvonta. Jätä peli kesken ja mene oma tili osioon ja avaa pelitapahtumat. Olet hävinnyt pelin ennen kesken olevaa arvontaa.

    Äänestä

  • kokeiluja kirjoitti:

    Kysymys on samasta asiasta mitä e-bingossa.
    Pelaa rivit ja katso alkuarvonta. Jätä peli kesken ja mene oma tili osioon ja avaa pelitapahtumat. Olet hävinnyt pelin ennen kesken olevaa arvontaa.

    Hittto mitä kieroilua....lopettakaamme kaikki pelaaminen.

    Äänestä

Kaikki on ohjattua. Ebingon suurpotteja ei vie, kuin veikan omat bottinikit. Sitten vaan satuilemaan voittotarinoita. Minijackpotteja voidaan antaa joskus, mutta suurpotit napsahtaa aina takaisin. MOT!

Äänestä

sen näkee valaistuksen muuttuessa, kun aletaan kuvata ARVONTARUMPUA lähikuvana. ELI ON KAKSI ERI FILMAUSKERTAA ja juontajilla tiukka vaitiolovelvollisuus hyvillä korvauksilla suukun kiinnipitämisestä.

Äänestä

Kenon, kuten kaikkien Veikkauksen pelien arvonta on rehellinen.

Äänestä

Ettei vaan löytyis noita lahjus- ym. juttuja yrityksen ja valvonnan piiristä jos oikein tutkimaan ruvetaan ihan niin kuin tämän yhden poliisimiehenkin tiimoilta. Kyllähän se olis aika paska homma naruttaa kansaa mukamas rehllisillä arvonnoilla ilman isompia korvauksia.

Äänestä

voihan olla suurempiakin sidoksia poliittiseen eliittiin, sisäministeriöön ja poliisiin ja silmukat kiristyy, jos joku haluaa tutkia asiaa.. mikä tuossa aarnionkin takana on.. helpostihan on niin, että totuudenpuhujaa ei siedetä, vaan pyritään saamaan vaienetuksi keinolla millä hyvänsä.

tänne saa toistuvasti ip:n eston tuodessa asioita esiin.. omituista vai mitä? jos kyseessä on rehdit pelit, ei kritiikki/epäily pitäisi aiheuttaa ongelmia.. ?

Äänestä

Valitettavasti tämän jutun joudun ampumaan alas. Se että Feikkauksen duunarit osallistuisivat työnantajansa kanssa kusetukseen. Mahdoton juttu. Tai ainakin tosi hullut juttu olisi.
Lahjontaa-bonuksia yms. Jossain vaiheessa kenkää. Paljastuksia 7-päivää lehden rikostoimittaja tutkii. Lööppejä, mahdoton juttu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


adtrikkkkk kirjoitti:

Jos KENOARVONTA ei ole KUSETUSTA; miksi se sitten pitää pätkiä KAMERASSA 3 sekunnin PÄTKIIN?!?! Miksi EI YHTÄ ISOA kuvakulmaa, JOSSA NÄKYY; että arvontaa EI EDITOIDA - nyt emme näe kuin KAKSI ensimmäistä PALLOA arvonnan alussa tippuvan härveliin.

Missään muussa arvonnassa tällaista kuvaustekniikkaa ei käytetä. MIKSI SITTEN KENOSSAA????? VOISIKO JOKU VIISAS VASTATA?

Kenon numeroiden lukija tekee liioitellun voimakkaita liikkeitä pallojen suuntaan ''lukiessa niitä''.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu