Miksi naiskuskit ei ymmärä että on tietyömaa ja 60km/h rajoitus? Menisivät itse siihen motarin reunalle töihin niin ehkä ymmärtäis.
Länsiväylä Suomenoja.
Duunari Jaakko.
489
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tosta Länskärin tämänhetkisestä työmaasta en tiedä, mutta vastaapa Jaakko mun yhteen kysymykseen kun olen sitä pitkään miettinyt.
Miksi työmaarajoitukset:
a) laitetaan paikoilleen päiviä ennen kuin työmaa alkaa?
b) unohdetaan 10 km matkaksi paikoilleen, kun työmaa on jo siirtynyt?
c) jätetään purkamatta esim. viikonloppujen tai pyhien ajaksi, vaikka ketään
ei ole töissä? Tällä en tarkoita esim. 80 rajoitusta, joka voi olla paikallaan
esim. siitä syystä, että kaistamerkinnät puuttuvat, vaan 50-60 rajoitusta
tyhjällä tiellä. Ei voi sen vanerilätkän vaihto olla niin vaikeaa?
Tämmöset teidän hölmöilyt ovat haitaksi yleiselle halulle ajaa turvallisesti työmailla. Pahvipäät eivät enää usko asiallisiakaan rajoituksia. Ihan sukupuolesta riippumatta.
Ei ne rajoitukset ole vain tuon takia mistä kirjoitat.
Kerroit juuri sen että et ymmärrä asiaa, sinua viisaammat kuule pohtii
näitä asioita ja sulle jää tehtäväksi kyetä noudattamaan helppoja ohjeita, lakeja.
Miettikää joskus sitä että ei kai rajoituksia hyvin vuoksi laiteta!
Ikään kuin ei olisi parempaa tekemistä, käydään nyt aikansa kuluksi
laittamassa poikkeavia nopeusrajoituksia kun ei ole muutamaan tekemistä.
Niin me olemme töissä siellä joka päivä paitsi viikonloppu joten kyllä se 60km/h pitäis noudattaa! Myös pyhänä koska tie on siiretty oikealle pientareelle. Ei siinä voi tai pitäis ajaa täysillä!!!!!!!!!!!
Miksi naiskuskit yleensäkään eivät noteera nopeusrajoituksia vaan ajavat samaa nopeutta hiljentamatta rajoitusaluiella?
Ajajan sukupuolen voi hyvin usein tunnistaa juuri tavasta olla reagoimatta alennettuihin nopeuksiin.