Kirkon helmassa kelpaa kasvaa, myös tänään.
http://www.ess.fi/uutiset/kotimaa/2014/07/11/nykyaan-siita-mentaisiin-karajille---tuhansilla-ihanat-muistot-heinasaaresta
Leirielämästä kiitos!
5
114
Vastaukset
Riparin vaihtoehtoiselle tai riparia täydentävälle Prometheus-leirille ovat tervetulleita kaikki, niin uskonnottomat kuin uskovat kaikki tyyni.
http://yle.fi/uutiset/selvittavatko_nuoret_elaman_tarkoituksen__prometheus-leiri_saa_ajattelemaan/7346210
https://www.protu.fi/- Protusaunat
Niihin protusekasaunoihin on mahdollisesti painostettu nuoria. Lastensuojelun ammattilaiset ovat kyseenalaistaneet toiminnan. En suosittele tuommoista toimintaa kellekään.
Protusaunat kirjoitti:
Niihin protusekasaunoihin on mahdollisesti painostettu nuoria. Lastensuojelun ammattilaiset ovat kyseenalaistaneet toiminnan. En suosittele tuommoista toimintaa kellekään.
Joko sinulla oli todisteita tuosta painostuksesta, vai onko asia edelleen omaa kuvitelmaasi?
Kuinka moni lastensuojelun ammattilainen on kyseenalaistanut saunomisen tutustuttuaan ensin käytäntöihin?- Mitä salataan?
jimmyogg kirjoitti:
Joko sinulla oli todisteita tuosta painostuksesta, vai onko asia edelleen omaa kuvitelmaasi?
Kuinka moni lastensuojelun ammattilainen on kyseenalaistanut saunomisen tutustuttuaan ensin käytäntöihin?Kannattaisi laatia riippumaton selvitys siitä, miten protuleireillä toimitaan. Se puhdistaisi ilmaa, jos kerran mitään kyseenalaista ei ole tapahtunut. Jostain syystä halua selvityksen tekemiseen ei ole protujohdolla esiintynyt...
Mitä salataan? kirjoitti:
Kannattaisi laatia riippumaton selvitys siitä, miten protuleireillä toimitaan. Se puhdistaisi ilmaa, jos kerran mitään kyseenalaista ei ole tapahtunut. Jostain syystä halua selvityksen tekemiseen ei ole protujohdolla esiintynyt...
Ehkä en vain ole seurannut julkista keskustelua tästä, mutta minä en ole huomannut että noilla leireillä olisi jotain erityistä selvitettävää tai tuuletettavaa kun kukaan ei ole edes nostanut mitään epäilyjä esiin. Se, että yksi nimetön kirjoittaja useamman eri nikin takana yhdellä nettifoorumilla kaipaa oman tunkkaisen päänsä tuulettamista ei tee asiasta vielä selvittämisen arvoista. Jotain aivan muuta pitäisi ehkä tutkituttaa?
Jos tässä ei ole kuin yksittäisen henkilön kummallinen pakkomielle taustalla, niin miksi kenenkään pitäisi selvittää mitään? Jos jotain tietoa taas on, niin eiköhän ihan faktapohjalta kannattaisi lähteä sitten viemään asiaa eteenpäin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637