Ja ihmeteltävän moni näyttää uskovan.
http://yle.fi/uutiset/dinosauruksen_surmannut_elokuvalegenda_nostatti_raivoa_facebookissa/7352602
Spielberg tappoi hirmuliskon!
10
149
Vastaukset 10
Hirveetä... :-D
- spiilperi
Tuohtujat taitavat olla kretuja, jotka uskovat ihmisten ja dinojen yhteiseloon vielä tänäkin päivänä...
- >=3
Ja kaikki uskoo... xD
No, kyllähän elokuvaohjaajillakin pitää harrastus olla. - Fiksu kreationisti
Minuakin kyllä kieltämättä kiehtovat nuo dinosaurukset.
Olenkin usein palstalla miettinyt dinosaurusten ottamista lemmikiksi. Mutta koska dinosaurukset ovat kuolleet sukupuuttoon, ainoa vaihtoehto taitaa olla kivettyneen munan puolesta rukoilu.. jos vaikka Jeesus parantais.
Mutta mistähän sellaisen munankin saisin käsiini nyt, kun dinojen kuolemastakin on jo niin pitkä aika? Ehkä en koskaan. Parempi siis kai vain jättää asia sikseen..- Quentyn M.
Saisko niitä myyttisten hirviöiden munia Asshain varjomailta? Ehkäpä. Sitten vaan testaat ihan itse että virtaako sinussa Targaryenien veri.
- >=3
Dinosaurukset ovat aikas hankalia lemmikkejä, käytännön syistä ^_^ Tarvitset turhan ison takapihan, tonneittain lehtiä joka päivä tai järkyttävän määrän lihaa. Se tulee kalliiksi.
Äläkä unohda, että se saattaa vahingossa tuhota talosi, eikä vakuutus kata dinosaurusten aiheuttamia vahinkoja. Ja huomaa, dinosaurukset eivät ole sisäsiistejä.
Asian uusimmat vaiheet:
http://yle.fi/uutiset/luuliko_kukaan_oikeasti_spielbergin_tappaneen_dinosauruksen__sarkasmi_on_vaikeaa_somessa/7355149
Pidän edelleen sangen mahdollisena että moni luuli Spielbergin kaataneen sarvikuonon jossa tapauksessa moitteet olisivat hyvinkin ymmärrettäviä.- söin hänet
Kyllähän tuo kuvan otus pikaisella vilkaisulla sarvikuonolta näyttää.
- lentävä lehmä
Sarvikuono tuli minullekin ensinäkemältä mieleen. Rhinoceros ja triceratops - mitä eroa, iso eläin kumminkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei81010Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125966- 109939
- 53882
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85812Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.42756Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66711Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev152696- 62658
- 70576
- 95561
- 60524
- 52521
- 36499
- 35497
- 22486
- 26460
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15052449Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31433Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi246408