Ja ihmeteltävän moni näyttää uskovan.
http://yle.fi/uutiset/dinosauruksen_surmannut_elokuvalegenda_nostatti_raivoa_facebookissa/7352602
Spielberg tappoi hirmuliskon!
10
115
Vastaukset
Hirveetä... :-D
- spiilperi
Tuohtujat taitavat olla kretuja, jotka uskovat ihmisten ja dinojen yhteiseloon vielä tänäkin päivänä...
- >=3
Ja kaikki uskoo... xD
No, kyllähän elokuvaohjaajillakin pitää harrastus olla. - Fiksu kreationisti
Minuakin kyllä kieltämättä kiehtovat nuo dinosaurukset.
Olenkin usein palstalla miettinyt dinosaurusten ottamista lemmikiksi. Mutta koska dinosaurukset ovat kuolleet sukupuuttoon, ainoa vaihtoehto taitaa olla kivettyneen munan puolesta rukoilu.. jos vaikka Jeesus parantais.
Mutta mistähän sellaisen munankin saisin käsiini nyt, kun dinojen kuolemastakin on jo niin pitkä aika? Ehkä en koskaan. Parempi siis kai vain jättää asia sikseen..- Quentyn M.
Saisko niitä myyttisten hirviöiden munia Asshain varjomailta? Ehkäpä. Sitten vaan testaat ihan itse että virtaako sinussa Targaryenien veri.
- >=3
Dinosaurukset ovat aikas hankalia lemmikkejä, käytännön syistä ^_^ Tarvitset turhan ison takapihan, tonneittain lehtiä joka päivä tai järkyttävän määrän lihaa. Se tulee kalliiksi.
Äläkä unohda, että se saattaa vahingossa tuhota talosi, eikä vakuutus kata dinosaurusten aiheuttamia vahinkoja. Ja huomaa, dinosaurukset eivät ole sisäsiistejä.
Asian uusimmat vaiheet:
http://yle.fi/uutiset/luuliko_kukaan_oikeasti_spielbergin_tappaneen_dinosauruksen__sarkasmi_on_vaikeaa_somessa/7355149
Pidän edelleen sangen mahdollisena että moni luuli Spielbergin kaataneen sarvikuonon jossa tapauksessa moitteet olisivat hyvinkin ymmärrettäviä.- söin hänet
Kyllähän tuo kuvan otus pikaisella vilkaisulla sarvikuonolta näyttää.
- lentävä lehmä
Sarvikuono tuli minullekin ensinäkemältä mieleen. Rhinoceros ja triceratops - mitä eroa, iso eläin kumminkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2161470- 961286
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan41118Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle171086Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9938Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86910Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.65880- 32850
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37788Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii45780