Ja ihmeteltävän moni näyttää uskovan.
http://yle.fi/uutiset/dinosauruksen_surmannut_elokuvalegenda_nostatti_raivoa_facebookissa/7352602
Spielberg tappoi hirmuliskon!
10
109
Vastaukset
Hirveetä... :-D
- spiilperi
Tuohtujat taitavat olla kretuja, jotka uskovat ihmisten ja dinojen yhteiseloon vielä tänäkin päivänä...
- >=3
Ja kaikki uskoo... xD
No, kyllähän elokuvaohjaajillakin pitää harrastus olla. - Fiksu kreationisti
Minuakin kyllä kieltämättä kiehtovat nuo dinosaurukset.
Olenkin usein palstalla miettinyt dinosaurusten ottamista lemmikiksi. Mutta koska dinosaurukset ovat kuolleet sukupuuttoon, ainoa vaihtoehto taitaa olla kivettyneen munan puolesta rukoilu.. jos vaikka Jeesus parantais.
Mutta mistähän sellaisen munankin saisin käsiini nyt, kun dinojen kuolemastakin on jo niin pitkä aika? Ehkä en koskaan. Parempi siis kai vain jättää asia sikseen..- Quentyn M.
Saisko niitä myyttisten hirviöiden munia Asshain varjomailta? Ehkäpä. Sitten vaan testaat ihan itse että virtaako sinussa Targaryenien veri.
- >=3
Dinosaurukset ovat aikas hankalia lemmikkejä, käytännön syistä ^_^ Tarvitset turhan ison takapihan, tonneittain lehtiä joka päivä tai järkyttävän määrän lihaa. Se tulee kalliiksi.
Äläkä unohda, että se saattaa vahingossa tuhota talosi, eikä vakuutus kata dinosaurusten aiheuttamia vahinkoja. Ja huomaa, dinosaurukset eivät ole sisäsiistejä.
Asian uusimmat vaiheet:
http://yle.fi/uutiset/luuliko_kukaan_oikeasti_spielbergin_tappaneen_dinosauruksen__sarkasmi_on_vaikeaa_somessa/7355149
Pidän edelleen sangen mahdollisena että moni luuli Spielbergin kaataneen sarvikuonon jossa tapauksessa moitteet olisivat hyvinkin ymmärrettäviä.- söin hänet
Kyllähän tuo kuvan otus pikaisella vilkaisulla sarvikuonolta näyttää.
- lentävä lehmä
Sarvikuono tuli minullekin ensinäkemältä mieleen. Rhinoceros ja triceratops - mitä eroa, iso eläin kumminkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753607
- 622694
- 812647
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582418Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1922363Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2622205- 451943
- 441769
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151501EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491418