Hyvästi myös Jokerit, ei pelaa edes ensimmäistä ottelua, sanokaa minun sanoneen. Rupla on rupla ja dollari on raha.
KHL lopetetaan
2
131
Vastaukset
- jee jee
Kyseinen liiga on toki yllättävän laajaa katoa potenut alkavaan kauteen liittyen. Venäjän rahoilla liiga pyörii paljon, mutta vaatii silti seuroiltakin melkosta rahasummaa liigassa olemiseen. Voisi olla helpompi pelata vaikkapa suurin osa runkosarjaotteluista oman divisioonan joukkueita vastaan ja loput muita saman konferenssin joukkueita vastaan. Sitten pleijaritkin nykyiseen malliin niin, että mahdollisimman pitkälle divisioonien ja/tai konferenssien sisäisesti. Viimeinen kierros sitten sitä toista jäljellä olevaa joukkuetta vastaan. Näin luulisi säästyvän sitä rahaa, kun ei välttämättä tarvitsisi Keski-Euroopasta montaakaan kertaa kaudessa reissata kohti Venäjän itäosia. Varmasti muidenkin joukkueiden kohdalla luulisi rahaa säästyvän, kun Venäjä itsessäänkin on niin laaja valtio. Mutta saapi nähdä, mihin suuntaan eurooppalainen ja muukin jääkiekko on menossa. Tuskin menee tähän ainakaan nopealla aikajänteellä.
- voihan Putin
Innolla odotin khl-pelejä. Innostus muuttui ihmetykseksi, kun Venäjä aloitti sodan Ukrainassa. Päätin boikotoida venäläisiä tuotteita. Eihän ne mitään tee. Nyt sitten boikotoin KHL:ää kun en muutakaan keksi. Perhana kun harmittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1028172Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m967443Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,875597Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot785592Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1184791Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1242561Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys572449Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e71411Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71394Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa471250