Brassit ottavat pronssia

tai?

Mestaruuden menetys hiukan laimenee jos Hollanti kaatuu varsinaisella peliajalla. Brassien päävalmentaja Scolari uhosi, että me se pronssi otetaan eikä Hollanti.
Eikös se kolmas tila molemmille jaetakin molemmille?

5

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näin on marjat

      Brass = messinki ei lähestulkoon pronssi.

      Mutta pronssiottelu ei paljon nappaa. Kaksi väsynyttä ja pettynyttä porukkaa ottaa puoliväkisin mittaa toisistaan. Miksi moinen ottelu edes pelataan?

    • hbkhkh

      Sitä mitalia kun ei oteta puhumalla vaan kentällä pelaamalla.

    • Pitkä tie edessä

      Ei ollut Brasilian pojista ottajiksi. Eikä ollut Neymarista kiinni. Brasilian touhu on valmennuksellisesti ja kurinpidollisesti retuperällä. Ei muuta kuin opintomatkalle Eurooppaan ja ulkomaisia valmentajia kehiin ylimmille sarjatasoille ja maajoukkueeseen. Joukkuepelin syvin olemus on iskostettava jo junnuihin. Se ei tunnu olevan heidän ammattilaisillakaan hallussa. Jos homma aloitetaan nyt, on tuloksia lupa odottaa vuoden 2026 kisoissa.

    • Brasilian kannattaisi panostaa pesäpalloon. Se olisi piankin maailman huippua, nyt kun on käynyt ilmi ettei se jalkapallossa ole.

    • pushkamatsi

      Peli oli surkeata väsyneiden miesten ryntäilyä ja koiruuksia, tuomari oli huono, linjatuomari oli huono.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      194
      2035
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      133
      1128
    3. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      113
      1063
    4. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      21
      795
    5. 58
      786
    6. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      34
      711
    7. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      42
      628
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      175
      574
    9. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      538
    10. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      9
      522
    Aihe