Hienoa HYVÄ!!!!
Israelin armeija sanoo ampuneensa alas miehittämättömän lennokin
Kyseessä olisi tuoreen konfliktin aikana ensimmäinen kerta, kun Israel on pudottanut alueellaan lentäneen miehittämättömän lennokin.
http://yle.fi/uutiset/israelin_armeija_sanoo_ampuneensa_alas_miehittamattoman_lennokin/7354173
Uutiset
Ulkomaat
Ulkomaat 14.7.2014 klo 9:37 | päivitetty 14.7.2014 klo 15:39
Israelin armeija sanoo ampuneensa alas miehittämättömän lennokin
Kyseessä olisi tuoreen konfliktin aikana ensimmäinen kerta, kun Israel on pudottanut alueellaan lentäneen miehittämättömän lennokin.
Israel käytti Iron Dome -ohjusjärjestelmää 13. heinäkuuta Ashdodin kaupungin lähistöllä suunnaten sen Gazaan. Israel käytti Iron Dome -ohjusjärjestelmää 13. heinäkuuta Ashdodin kaupungin lähistöllä suunnaten sen Gazaan. Kuva: David Buimovitch / AFP / Lehtikuva
Israelin armeija sanoo pudottaneensa miehittämättömän lennokin länsirannikollaan. Kyseessä olisi ensimmäinen kerta Israelin ja palestiinalaisten viime viikolla alkaneen konfliktin aikana, jolloin Israel on pudottanut alueellaan lentäneen miehittämättömän lennokin.
Armeijan mukaan lennokki tuli Gazasta ja se ammuttiin alas Patriot-ohjuksella Ashdodin kaupungin lähellä.
Palestiinalaisjärjestö Hamas ilmoitti maanantaina ensi kertaa, että sen asearsenaaliin kuuluu miehittämättömiä lennokkeja. Hamas sanoo lähettäneensä maanantaina Israeliin kolme miehittämätöntä lennokkia, joista yhteen menetettiin yhteys. Israelin armeija on puhunut vain yhdestä lennokista.
Hamas sanoo kehittäneensä kahdentyyppisiä lennokkeja, toisen tiedustelua ja toisen räjähteiden viemistä varten. Järjestön mukaan lennokkien kohteena on muun muassa Israelin puolustusministeriö Tel Avivissa.
Palestiinalaiset ovat ampuneet Israeliin konfliktin aikana yli 700 rakettia. Ne ovat haavoittaneet useita ihmisiä ja aiheuttaneet aineellista vahinkoa, mutta eivät ole vaatineet kuolonuhreja.
Israelin Gazaan tekemissä ilmaiskuissa on kuollut yli 170 palestiinalaista ja haavoittunut yli 1 200. Tuhannet palestiinalaiset ovat paenneet kodeistaan.
Israelin armeija sanoo ampuneensa alas miehittämättömän lennokin
1
<50
Vastaukset
- spock auf
Israelin propagandaan kannattaa suhtautua todella epäilevästi...
6 million jews
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää2092190puukkotappelu-keskella-tieta
https://www.paivanlehti.fi/puukkotappelu-keskella-tieta-kohta-toinen-miehista-makasi-elottomana-maassa/ Poliisi sai klo231844Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.561435Missä Martina miehineen?
Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M2391424- 571282
- 611052
- 681007
Suurimman myrskyilyn jälkeen
vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul40996Skandaali on persujen vaaliromahdus, ei jonkun metsän kaataminen
Huvittaa kuinka persut yrittävät saada heidän omasta skandaalistaan huomion aivan toisaalle. Persut ovat huonoja häviäm306965Miten pääsisin vielä tutustumaan sinuun?
Tekisi mieli etsiä sinut facebookista ja laittaa viestiä, se vaan olisi vähän noloa mutta silti haluaisin kokeilla. Siel35925