Mikä on sitten tällainen Jumalan vastainen teko, johon tämä valheen henki meidät johdattaa. Tämä sama valheen henki, joka tekee "ihmeitä ja merkkejä" ja eksyttää jos mahdollista valitut.
Tämä Jumalan vastainen teko on KADOTUSTUOMION LAUSUMINEN Jumalan rakastamalle ja luomalle ihmiskunnalle.
Jeesus ei koskaan tuominnut syntien raskauttamia ihmisiä. Vain toisten tuomarit saivat kuulla hänen suustaan kovia sanoja.
Jumalan tahto on pelastaa kaikki ihmiset. Se lukee jopa raamatussa. Ja tämä toteutui Kristuksessa. Jumala näet tekee mitä tahtoo! Vastustatko sinä Jumalan tahtoa? Kukapa silloin olet?
Vastustatko Jumalan tahtoa?
1
145
Vastaukset
- *Eino
ja "Rakkaus ei koskaan katoa, mutta profetoiminen katoaa, kielillä puhuminen lakkaa ja tieto katoaa. sillä tietomme on vajavaista ja profetoimisemme on vajavaista. Mutta kun tulee se, mikä täydellistä on, katoaa se, mikä on vajavaista." (1.Kor.13:8-10).
"Pelkoa ei rakkaudessa ole, sillä täydellinen rakkaus karkoittaa pelon, sillä pelossa on rangaistusta; ja joka pelkää, ei ole päässyt täydelliseksi rakkaudessa." (1.Jh.4:18).
Lukekaa enemmän Raamattua ja näette, että apostolit julistivat luottamusta Jumalan rakkauteen ja sen kaikki voittavaan voimaan! Se antaa sellaisen voitelun, että "te ette ole kenenkään opetuksen tarpeessa; vaan niinkuin hänen voitelunsa opettaa teitä kaikessa, niin se opetus on myös totta, eikä ole valhetta; ja niinkuin se on opettanut teitä, niin pysykää hänessä." (1.Jh.2:27).
-Eino-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1036673
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h875037Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1113289Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p313158Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska272338Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191696Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961331Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391282Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311196- 48964