http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/laaja-tutkimus-luomu-paihittaa-perusruuan/3527554
Valitse mielummin puhdas luomu kuin geenivaurioitettu syöpäruoka ! Vapaaehtoisesti mm.lääketeollisuus ei tule vetäytymään luomastaan labravalmisteesta. On siis valittava luomuruoka !
Valitse mielummin puhdas luomu kuin geenivaurioitettu syöpäruoka ! Vapaaehtoisesti mm.lääketeollisuus ei tule vetäytymään luomastaan labravalmisteesta. On siis valittava luomuruoka !
Vastaukset 5
Vanhimmat
viljellä luomutuotteita....
Oikeasti yksi ainut tutkimus kehuu luomun terveysvaikutteita, kaikki muut ovat tyrmänneet ne. Ja kyllä luomu ei ole yhtä maistuvaa kuin "tehokasvatettu". Ja haluaako aloittaja tappaa suurimman osan ihmisistä nälkään, kun geenimanipuloidut tuotteet kestävät tuholaisia ja kuivuutta paremmin kuin esim. luomu. Luomossa voi mennä koko sato tuholaisten tai kuivuuden takia = nälkä.
ps. vastaa rehellisesti, kuolisitko mieluummin nälkään kuin söisit GM-ruokaa ?
..."geenimanipuloidut tuotteet kestävät tuholaisia ja kuivuutta paremmin kuin esim. luomu."...
Eli kuinkas nämä sitten ihmisen elimistössä käyttäytyvätkään? Onko varmasti sormeiltu juuri aivan oikeita geenejä näihin tehokasvatuksen tarpeisiin?
Niitä on syöty pitkään. Se, että jonkun kasvin geenejä muutellaan, ei vaikuta ihmiseen mitenkään, tulevat ulos ihan samalla tavalla kuin luomukin. Vai oletko nyt lukenut hörhöjen kirjoituksia, kuinka nuo ruoat vaikuttaa sinunkin geeneihin, jotka ovat jo sinulla ?
Sitä halua se sanomalehti teettää.