Ja yhteenkään raketinlähettäjään ei ole osunut, uhreina naiset ja lapset ja heidän kotinsa. Juutalaisten touhut ovat kauheaa katseltavaa, miksei niitä lasten sukuelintensilpojamielipuolia saada mitenkään kuriin?
Gazan tuhojen kokoluokka suunnaton
pistää ihmettelemään
1062
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Toivottovasti Israel pulveroi nyt lopullisesti koko Gazan kaistaleen.
Kannatat kansanmurhaa keskitysleirissä!
Ette te juutalaiset armoa ansaitse!
Kohta holocaust on pelkkä vitsi sen rinnalla, mitä juutalaiset tekee!
Muutama kuollut ja muutama hajonnut talo ei ole mitään suunnatonta. Suunnatonta on vain Gazan roskaväen tyhmyys.
kysellä Hamasilta ja Fatahilta.
Heillähän on nyt yhteishallitus ja aivan samat tavoitteet peruskirjojensa suhteen.
Milloin kysytään miksi Hamas ym terroristijärjestöt on perustettu ja miksi ne jatkuvasti vuodesta toiseen ampuvat rakettejaan Israeliin ja tekevät muita murhatekoja siviilejä kohtaan, ei ainoastaan Israelissa, joka on kuitenkin suurin tuhoamiskohde, vaan myös muualla ja jopa tappelevat keskenään. Miten tuollaisten kanssa voi edes neuvotella kun kerran eivät ymmärrä sanaa rauha ja eivät osaa muuta tehdä kuin tapella jos eivät ulkopuolisia vastaan niin sitten keskenään.
Sinut pitäisi laittaa asumaan paikkaan, jossa sinulla on pelkkiä riehuvia musuja naapurissa. Alkaisi aika nopeasti löytymään ymmärrystä Israelille. Israelin tilanne on tuo suuressa mittakaavassa. Pienessä mittakaavassa sen saavat kokea ne tuhannet suomalaiset, jotka elävät jo nyt sellaisessa ympäristössä. Huvittava yksityiskohta on, että ne samat hyysärit, jotka para-aikaa vievät Suomea kohti Ruotsin kaltaista mamuhelvettiä, ovat myös ne jotka kaikkien kovimpaan äänen puolustavat Hamasia ja muita alueen musuja kuten Hizbollahia yms.
Siut pitäisi laittaa jonnekin, missä israel pommittaa!
tai siis vastapommittaa paikkaa josta pommit ovat alunperin lähetetty kerrottuaan ensiksi alueen siviileille pommituksesta?
arabit ovat monesti vieneet näille alueelle lapsensa katoille, jotta a) saattaa olla pieni todennäköisyys että pommitukselta vältytään tai b) lapset saavat marttyyrikuoleman ja pääsevät paratiisiin ja muu maailma olisi hamasin, terroristin puolella.
Lopputulos on silti, että Israel pommittaa miten haluaa ja se on oikein:)
"Jeffrey Goldbergin mielestä vastaus kysymykseen saattaakin olla, että "Hamas yrittää saada Israelia tappamaan niin monta palestiinalaista kuin mahdollista"
Hamas on Israelin perustama aseistama ja rahoittama terroristijärjestö jonka pääasiallinen tarkoitus on rauhanprossin ja palestiinalaisten itsenäistymispyrkimysten sabotoiminen lisäksi tekosyyn antaminen palestiinalaisten murhaamiselle.
Jos näin on niin aika rajusri Hamas antaa Israelin tappaa hamasin porukkaa. Äly Hoi älä jätä.