Paras pasta

Atte(nimi muutettu)

Täällä on Suomi24:n tyhmimmät kirjoittajat ja typerimmät jutut. Suoli24 pohjasakkaa, miten ovatkin osanneet kokoontua samassa paikassa.

Samaa mussutusta vuodesta toiseen. Pari päivää väliä, ja taas alkaa uusi kierros.
Jatkakaa, tahaton huumori on huumorin kermaa.

2

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olen kirjoitellut silloin tällöin eri palstoilla vuodesta 2005, kun pitkä sairausloma pysäytti. Voin vakuuttaa, että useilla S-24 palstoilla on vielä tyhmempiä kirjoittajia ja mielipiteitä. Täällä sentään muutamat osaavat perustellakin asiaansa, joka on S-24 palstoilla aika paljon sanottu.

      Syy, miksi rekkauduin monen vuoden tauon jälkeen, on palstan aktiivisuus. Kun tasokaan ei ole ihan salaliitto- tai UFO palstan luokkaa, niin lukeehan näitä aikansa kuluksi. Ihan puoliprovolla otin tuon agnon mukaan nimmariini. Voi härsyttää sekä ateisteja, että uskiksia tasapuolisesti. Vyön alle argumentointia ja pissa-kakka huumoria yritän kuitenkin välttää.

    • Paras pasta: tämä on ihan yliveto. Sen nimi on
      "kaarneen parempi vahveropasta"

      - Otetaan iso kukkurakourallinen kuivattuja suppiksia ja liotetaan. Puristetaan kuivaksi. Silputaan oman suutuntuman kokoisiksi.
      - Otetaan pekonia: ei lioteta, mutta silputaan kuitenkin.
      - Ruskistellaan pannussa. Suppikset vaativat pidemmän ajan kuin pekoni. Tässä kohden voi lisätä suolan ja valkopippurin
      -Kun alkavat olla sopivan kypsiä, kaadetaan puolisen litraa kanalientä päälle ja hämmennellään.
      -Otetaan iso kourallinen persiljaa: sitä pitää olla enemmän kuin suppiksia. Silputaan hienoksi ja kaadetaan pannulle. Käännellään hetki.
      - Lorautetaan joukkoon kerma tai pari.
      - jos tykkää paksummasta soosista, voi suurustaa, mutta se ei ole välttämätöntä.
      - valellaan pastan päälle.

      JOs tuntuu siltä, että tästä puuttuu sipuli, niin sen voi lisätä aineksiin. Ei se pilalle mene siitäkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joskus mietin

      miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi
      Ikävä
      24
      4736
    2. Miten reagoisit

      Jos ikäväsi kohde ottaisi yhteyttä?
      Ikävä
      88
      3734
    3. Ryöstö hyrynsalmella!

      Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313
      Hyrynsalmi
      48
      3135
    4. Olisiko kaivattusi

      Sinulle uskollinen? Olisitko itse hänelle?
      Ikävä
      54
      2677
    5. Mitä haluaisit sanoa

      Nyt kaivatullesi?
      Ikävä
      206
      2621
    6. Ihana nainen

      Suukotellaanko illalla?☺️ 🧔🏻🫶
      Ikävä
      51
      2609
    7. Sukuvikaako ?

      Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne
      Iisalmi
      32
      2410
    8. Ootko koskaan miettinyt että

      miksi kaivatullasi ei ole puolisoa?
      Ikävä
      152
      2338
    9. Huomenta ihana

      Mussu ❤️.
      Ikävä
      31
      1955
    10. Avustettu itsemurha herättää vahvoja tunteita - Laillista Sveitsissä, ei Suomessa

      Hilkka Niemi sairastaa harvinaista PLS-sairautta. Hilkan on elettävä loppuelämänsä parantumattoman sairauden kanssa, jok
      Maailman menoa
      108
      1549
    Aihe