Onks Benuu näkyny?

Onks Benuu näkyny???
221412
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Eilen konahteli jäätelökioskin nurkalla. Selvä paikallislintu. Siinä se tappeli, parin naakan kanssa, jostain pullanpalasta. Mitä muuta halusit tietää, ´ihailija´???

Äänestä
  • Haluan tietää kaiken hänestä!
    Olen perustanut hänestä FanClubin johon kuuluu jo 5 jäsentä.

    Äänestä

  • FanClub kirjoitti:

    Haluan tietää kaiken hänestä!
    Olen perustanut hänestä FanClubin johon kuuluu jo 5 jäsentä.

    Ihanko totta? Elikkäs sun kaksi kättäs ja kaksi jalkaa ja se viides (jäsentä), joka ei meinaa pysyä housuissas??Bennun tarinateltta on aina auki, sinne vaan.

    Äänestä

Jaa Benu vai ja viälä FanClub.Taitaa olla tekemisen puutetta teillä.Benuhan on hämppäkyrön paras tuhopolttaja ja semmosien kaveveriensa hakkaaja jotka ei pysty puolustaan itteensä.Yhtäkin kaveriaan hakkas paistinpannulla aikas kauvan ja oli siittä kiinniotettuna mutta kävi ilmi että kaveri olikin jo valmiiks kuollut.Ja eikun vapaaks.Asusteli joskus pamperin pirtillä vaivialla mutta sekin sattu palaan.Puoliks palanu nahkatakki päällä hortoili pitkin kyliä ja kerjäs sääliä.Niin ja sitten Kynnöksen varasto rytökylässä.Siäläkin kortteras ja sekin palo.Ei kuollut ketään.Yks kaveri palo aika pahasti.Joku oli sytyttäny sen päälle päälle vaahtomuovipatjan.Pari mettäpaloo aikasemminkin on syttyny ja benu on ollut neuvomassa palokuntaa paikalle.Pappilanmettäs teki äkkiä muuton kun kantoi mööpelinsä pihalle ja tuikkas tuleen.Ammuskeli ilmaan tai kohti pappilanmettässä.Ei saatu kiinni.Poltti paloittelijamurhaajan kämpän Kyröskoskella.Jäi kiinni.Sai tuomion.Vapautui.Meni kihloihin.Hakkas akkansa Tampereella.Pahoinpiteli tyttärensä poikaystävän aika pahasti.Löi tuolilla päähän.Tuomio.Laihtunut aika lailla.Kulkee ilman paitaa pitkin kyliä.Trokaa rauhottavia tai piriä.Haahuilee pitkin ihmisten pihoja öisin.Ei vissiin pysty nukkun.Hämeenkyrön sanomissa juttu joskus.Lupasi tappaa jonkun jos ei saa kämppää.Taas asustelee ihmisten nurkissa.Loinen.Täys sekopää.Että tämmönen tää meitin Benu on.Joka päivä näkee viinakaupan nurkalla Tuohenmaan kanssa suunnitelemassa seuraavaa polkupyörä varkautta.

Äänestä
  • Kertaus on opintojen äiti. Moni luulee tietävänsä, mitä TÄLLÄ paikkalunnalla on tapahtunut. Edellisen kaverin kommenteissa on muutama asiavirhe; ns, "paloittelijan talon polttamisesta" tuli VAPAUTTAVA TUOMIO. Älkäämme siis antako väärää todistusta lähimmäisestämme.
    Sitä vastoin olisi kiinnostavaa (hm) tietää, millaisia kokemuksia ym. ihmissuhteiden kehittymistä ja kiintymistä toiseen henkilöön on tapahtunut, kun henkilö on oleskellut muilla paikkakunnilla.
    Tämmöisten asioiden selvittäminen vaatii, vilpitöntä ja henk. kohtaista kontaktia.
    Että, menkää kysymään kaverilta itseltään ja jättäkää tuollaiset persläpijuttujen levittelyt omaan arvoonsa.

    Äänestä

  • Yleinen toripoliisi kirjoitti:

    Kertaus on opintojen äiti. Moni luulee tietävänsä, mitä TÄLLÄ paikkalunnalla on tapahtunut. Edellisen kaverin kommenteissa on muutama asiavirhe; ns, "paloittelijan talon polttamisesta" tuli VAPAUTTAVA TUOMIO. Älkäämme siis antako väärää todistusta lähimmäisestämme.
    Sitä vastoin olisi kiinnostavaa (hm) tietää, millaisia kokemuksia ym. ihmissuhteiden kehittymistä ja kiintymistä toiseen henkilöön on tapahtunut, kun henkilö on oleskellut muilla paikkakunnilla.
    Tämmöisten asioiden selvittäminen vaatii, vilpitöntä ja henk. kohtaista kontaktia.
    Että, menkää kysymään kaverilta itseltään ja jättäkää tuollaiset persläpijuttujen levittelyt omaan arvoonsa.

    Jep, vähän oli joukossa väärääkin informaatiota. Mutta niinhän sitä aina on.
    Antaa ihmisten olla luuloissansa. Itse tietää asianosaiset parhaiten asiansa.
    Ja muulla ei olekaan väliä.

    Äänestä

Mikä on Benun tarkka ikä??
Kertokaa lisää näitä ihania kertomuksia!

Äänestä

Perustakaa ny vielä Vesa-fanclub. Piti eilen mennä kaffeelle kauppareissun jälkeen, mut oli semmonen esitys taas kahvipaikkojen liki, notta menemäti jäi.

Äänestä

Suostuuko Benu homoseksiin ?

Äänestä

Elättää itsensä homosexillä.
Pienellä tuopilla saa imuhoidon ja isolla sitten vähän muutakin päälle.

Äänestä

nyt noppa siinä ois sulle vihdoin kunnon ruskeeta reikää

Äänestä

Kävin alkosta hakemassa pullon punkkua illaksi. Siinä se benu ilmeisesti oli ihka elävänä. Huuteli jotain hoidosta, jos tarjoan ryypyn. Ei sattunut korkin avaajaa olemaan matkassa, niin jatkoin sitten matkaani.

Äänestä

Minkä ikäinen Benu on ?

Äänestä
  • Mitä sä sitä ikää kysyt kun laita kalus reikään vaan

    Äänestä

  • 45 kertoi olevansa

    Äänestä

  • Benun frendi kirjoitti:

    45 kertoi olevansa

    Vähän faktaa, kaikenlaisen hakopaskan joukkoon:

    Benny Godman 30.5.1909
    Benny Hill 21.1.1924
    Benny Andesson 16.12.1946
    Benu 14.1.57
    Ben Hur (Charlton Heston) 4.10.1923

    Äänestä

Saisiko siitä koulutettua itselleen homohuoran ?

Äänestä
  • Mitäpä jo lopettaisit nuo ääliömäiset kirjoituksesi?

    Äänestä

  • alkaa riittää kirjoitti:

    Mitäpä jo lopettaisit nuo ääliömäiset kirjoituksesi?

    Haista sinä vittu

    Äänestä

  • karva noppa kirjoitti:

    Haista sinä vittu

    Jokos oot päässy kastaan vehkees pään Benun persreiäs

    Äänestä

  • Topi Parjanen täti kirjoitti:

    Jokos oot päässy kastaan vehkees pään Benun persreiäs

    En vielä mutta aion sen vielä testata.

    Äänestä

Syntynyt 1957

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


FanClub kirjoitti:

Onks Benuu näkyny???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu