Jostain paviaaneista noin suuri juttu, joka päivä joka lehdessä ja jokaisessa uutisissa. Ihmiset tuntee syvää myöytätuntoa niihin perse apinoihin. Kun taas Afrikassa miljoonat ihmiset ovat vailla ruokaa ja kotia.
Mun puolesta sais ampua haulikolla vaikka kaikki paviaanit, evvk.
Ei noin suurta juttua voi repiä jostain hikisistä paviaaneista. Suomessa ei kyllä tajua kuinka hyvin meidän asiat on...
Järjetöntä!!!
4
295
Vastaukset
- Perse paviaani!
ii iii! yo aaaah! hu hu, aa aaa aaaa! (don't shut me!) (ihminen paha!)
- zxc
don't shut me = älä sulje minua
Opettele kirjottaa vitun munapersepaviaani.
- Duke
Hylkeenpyytäjät kun tappo sen emohylkeen ja poikanen jäi huutamaan vieree! Muistaakseni joku filmas tapahtuman ja siitähän nousi aika haloo! Mun mielestä vähän sama juttu tässäkin!
- Göggels
Juuri näin, henki pois niiltä vaan kun ei kerran kunnon tilaa ole, kevennyksenä lopetustoimien ohessa paveille voisi lausua esim pätkän Aleksis Kiven 'Sydämeni laulu':sta.
Tuonen lehto, öinen lehto!
Siell´ on hieno hietakehto,
sinnepä lapseni saatan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925951
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv953017Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262790Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262065Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125960- 48764