Suomessakin. Heidän oma yhteisönsäkin on huolissaan. Suomal. sotilas Kaleva jojka oli vaimonsa kanssa islamistien panttivankina Jemenissä, sanoi, että radikalisoituneet eivät piittaa politiikasta, koska se on jumalan vastaista.
Eivät tietty tajua että politikoivat itsekin, eivät vaan ymmärrä demokratian päälle vaan pakkovallan, teokratian päälle. Ajavat omia poliittisia, yht. kunnallisia, tavoitteitaan ja kuvittelevat ajavansa jumalan tahtoa. Voi ei!
Tarttis tehrä jotain ja nimen omaan heidän omassa yhteisössään, moskeijoissaan, tätä kehitystä vastaan. kaleva oli sitä mieltä, että koululaiton sosiaalitoimi, poliisi ja, ei pysty radikalisoitumista estämään.
Kun se ei näille radikaaleille kelpaa, se on mallista valtaa ja näin ollen jumalan valtaa vastaan.
Nuoret mamu-muslimit radikalisoituvat
5
56
Vastaukset
- Hahahahahhhh
On vaikea myöntää mutta muslimin saa demokratian puolelle vain tappamalla tämän.
Tutkijan mielipide:
http://yle.fi/uutiset/jemenissa_siepattu_tutkija_varvaajat_kiinnostuneita_suomen_muslimeista/7360101
"Jos he eivät olisi niin alttiita provosoitumaan, heitä provosoitaisiin vähemmän. Silloin myös dialogi alkaisi toimia."- M@k3
Muslimit tarvitsevat julman diktaattorin johtamaan itseään tai muuten homma menee anarkiaksi.
Arabi-kevään maat jotka vapautuivat diktaattoreistaan ovat enemmän tai vähemmän sisällisodassa.
Irakissa tappaa Isis ja afganistanissa edelleen taliban jne.Muslimit tarvitsevat vain pari sukupolvea koulutusta. Nämä kiihkoilijat tietävät sen ja siksi urhoolliset Allahin soturit hyökkäävät Afganistanissa tyttökouluja vastaan.
Kiihkoilu nousee taikauskosta ja tietämättömyydestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2191490- 961296
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan61157Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle171156Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9958Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86930Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66895- 32870
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest41828Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii57813