Millä perusteella jatkoon?

TandyPandy

Millä ihmeen perusteella jotkut tyypit pääsevät eteenpäin ja toiset eivät? Yksi pudotetaan sen takia, että se esiintyy liikaa, toinen taas jää, vaikka sanotaan, että se ei ole edistynyt juuri ollenkaan kisan aikana ja laulaa melodiat ja rytmit pieleen. Toisesta viasta on helppo päästä, toisesta taas ei. Molemmat ovat kyllä ihan hyvän näköisiä, eli sen takia ei toisen pojan pudotus tapahtunut. Vaikka tämä täysin haukuttu kundi on aivan popparin näköinen (blondi, vaatteet...). Eihän se raukka pysy muiden vauhdissa tanssiessakaan, nolon näköistä räpeltämistä oli (pahus, kunnen muista ikinä noiden nimiä).

Eli miksi ihmeessä tapaukset, jotka eivät osaa laulaa, saavat jatkaa? (ylläoleva vain esimerkkinä) Ihme menoa...vaikka eihän noita paikkoja ole ikinä pelkkien laulutaitojen perusteella annettu.

1

415

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • &&&

      Missä näiden osaamista oikein pääsi maisteleen. Väärin miksatuista pätkistäkö?. Jotkut sai vaan 3 sekkaa ääninäytettä, kun taas jonkun pärstä pyöri kuvassa jatkuvasti. Ei tätä kilpailua taideta käydä katsojien ehdoilla, rahoilla kylläkin. Jos tämä sama jatkuu finaalilähetyksissä, niin jätän äänestämättä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      26
      3038
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1487
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      76
      1073
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      140
      998
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      921
    6. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      882
    7. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      45
      858
    8. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      171
      842
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      826
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      135
      746
    Aihe